بازی لیزر تگ در ایران
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان:

توسعه اجتماعی در حوزه جوانان

توسعه اجتماعی در حوزه جوانان معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان با بیان اینكه همچنان توسعه اجتماعی را به عنوان رویكرد اصلی حوزه جوانان دنبال می كنیم اظهار داشت: با توجه به اعتبار 130 میلیارد تومانی برنامه ای كه داریم، توسعه اجتماعی و توانمندسازی حوزه جوانان را به صورت جدی دنبال خواهیم نمود.


به گزارش ایسنا و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمدرضا رستمیدر اختتامیه پنجمین گردهمایی مسوولین امور جوانانكشور در سنندج به احیای سازمان ملی جوانان گریزی زد و اظهار كرد: این مهم به عنوان یك هدف گذاری اصلی دنبال و تلاش بسیار زیاد و خستگی ناپذیر برای پذیرش این تفكیك انجام شد.
وی گفت: این تلاش ها با عملكرد خوبی كه در این حوزه اتفاق افتاد اثبات كننده بود و هم با توجیهات خوب كه صورت گرفت، موجب پذیرفتن درخواست تفكیك این بخش از حوزه جوانان شد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان با بیان اینكه تفكیك حوزه جوانان از ورزش مخالفینی هم داشت و افزود: بیش از اینكه این مخالفت ها مبنایی باشد، مخالفت های شخصی سازی شده و مبتنی بر دیدگاه فردی و در برخی موارد مواضع خاص است.
رستمی اضافه كرد: در خوشبینانه ترین حالت باید گفت، اگر این مخالفت ها به هر دلیل نتیجه بدهد یك نوع آسیب ملی مواجه خواهیم بود و موضوع جوانان با عدم تشكیل سازمان جوانان با ویژگی های جدید در انبوهی از موضوعات كه در حوزه ورزش وجود دارد غرق خواهد شد همچنان كه در این سال ها بوده است.
وی تصریح كرد: هیچ كدام از وزا چه آقای گودرزی و چه آقای سلطانی فر مخالفتی با توسعه امورجوانان در دوره مدیرتشان نداشتند و هر دو نفر بعد از مدتی از مسوولیت خود به این نتیجه رسیدند كه حوزه جوانان باید از ورزش جدا شود و این فرصت باید در دولت فراهم شود كه حوزه جوانان در سطح عالی مورد توجه قرار گیرد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان خاطرنشان كرد: علرغم نیت قلبیشون و خواسته قلبیشون كه تمایل داشتند كه به صورت مرتب برای حوزه جوانان وقت بگذارند هیچ كدام موفق نشدند برای این حوزه وقت بگذارند كه دلیل اصلی آن این است كه مسائل ورزش به اندازه ای درگیر كننده و بحران ساز است این عزیزان نتوانستند همتی كه برای حوزه جوانان بود داشته و بر آن پافشاری كنند.
وی گفت: به همین دلیل هم چه به لحاظ عملكردی و چه از نظر جایگاهی و چه به لحاظ موضوعی از سه جهت به این نتیجه رسیدند كه احیای سازمان ملی جوانان یك راهكار مدیریتی در كشور است نه یك نظر شخصی و یا دیدگاه فردی و به همین دلیل وزیر ورزش و جوانان این موضوع را دنبال و تایید ایشان موجب شد كه این مهم با شدت خاصی دنبال شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان با بیان اینكه مخالفت حداقلی در بحث جداسازی حوزه جوانان از وزارت ورزش در مجلس وجود دارد، گفت: لایحه ای كه از سوی دولت به مجلس داده شده هر سه وزارت خانه را لحاظ كرده است.
رستمی تصریح كرد: دولت و هم مجلس به دنبال این مسئله است و طبیعی است كه تلاش ها و مذاكرات خود را خواهند داشت و تلاش خواهند كرد .
وی اذعان كرد: امیدواریم با اجماعی كه در بحث احیای سازمان جوانان وجود دارد این امر ملی تحقق پیدا كند و شاهد ایجاد یك سازمان با قدرت و در سطح توان بالایی تشكیل شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان نبود سازمان ملی جوانان را خسارت ملی عنوان كرد افزود: جامعه ما هرچی جلو تر برود و یك سازمان دیده بان در حوزه جوانان كه بتواند به این حوزه نظارت و بسته هایی سیاسی و برنامه ای تبدیل نكند با بحران های جدی در حوزه جوانان مواجه خواهیم بود.
رستمی اضافه كرد: خوشبختانه در حوزه بودجه با نوع نگاهی كه دولت به حوزه جوانان وجود دارد بحث ترمیم در بودجه را شاهد بودیم و بحث ساختار هم مورد توجه قرار گرفت.وی اضافه كرد: خوشبختانه در قانون برنامه و بودجه 20 درصد اختصاصی بخش جوانان تعیین تكلیف شده و امكان دخل و تصرف درآن وجود ندارد و هر دستگاهی در این زمینه دخل و تصرف داشته باشد كار غیرقانونی كرده و باید پاسخگو باشد.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان اضافه كرد: محل هزینه این 20 درصد كاملا مشخص است و تكلیف این بودجه استانی نیز توسط خود وزارت ورزش و جوانان مشخص و در قالب آئین نامه ای به استان ها داده می شود.
رستمی با بیان اینكه 50 درصد از این 20 درصد به تسهیلات بانكی برای موضوعات سازمان های مردم نهاد، شركت ها و غیره كه در موضوع جوانان فعالیت می كنند اختصاص داده شده كه در این راستا با بانك مهر ایران و مهر اقتصاد مذاكراتی انجام شده است.وی افزود: 40 درصد این اعتبار به موضوع ساخت خانه جوانان اختصاص داده شده و استان هایی كه زمین مناسب را برای این موضوع اختصاص دهند كه در خواست ما تامین این زمین از طریق استانداری ها تامین شود از منابع عمرانی هزینه ساخت آن تامین می شود.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان گفت: 10 درصد از سهم جوانان در هر استانی اختصاص به جاده تندرستی دیده شده كه بر قالب اگر و مگر تعیین شده است و براساس ضرورت در استان ها هزینه می شود.
رستمی با بیان اینكه همچنان توسعه اجتماعی را به عنوان رویكرد اصلی حوزه جوانان دنبال می كنیم اضافه كرد: با توجه به اعتبار 130 میلیارد تومانی برنامه ای كه داریم، توسعه اجتماعی و توانمندسازی حوزه جوانان را به صورت جدی دنبال خواهیم كرد.
وی با اشاره به اینكه توانمندسازی جوانان در عرصه های مختلف با محوریت و اولویت اشتغال است، گفت: طرحها و برنامه هایی در ستاد در حال انجام است با این رویكرد برای توانمندسازی جوانانی كه بیكار هستند طرح های خود را تدوین و ارسال كنید.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان با بیان اینكه توانمندسازی جوانان در حوزه های مسكن، ازدواج و غیره هم دنبال می شود، عنوان كرد: با توجه اینكه مشكل اصلی ما در بحث جوانان اشتغال است این مهم به صورت ویژه دنبال خواهد شد.
رستمی خاطرنشان كرد: خانه جوانان از دیگر مباحث مهمی است كه در كشور دنبال می شود، اگر خانه جوانان به محلی برای استقرار نیروهای اداری تبدیل شود این پروژه شكست خورده است.
وی تصریح كرد: خبرهایی كه به ما میرسد این است كه خانه های جوانان در كردستان تبدیل به یك محل و مركز اداری تبدیل شده است كه این انحراف در اصل این خانه ها است.
معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان با بیان اینكه جذب نخبگان و صاحب نظران به خانه جوانان اگر محقق نشود انحراف از سیاست ها است، گفت: خانه جوانی كه درش كلید می شود و جوانان را در آن راه نمی دهند در استان ها تعطیل می شود چون این انحراف از برنامه است.
به گفته معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش جوانان باید این فضاها با نظارت در اختیار جوانان باشد و بستر جذب سرمایه گذاران و معرفی جوانان باشد.انتهای پیام
 

1396/04/30
18:34:32
5.0 / 5
5967
تگهای خبر: ورزش , جوانان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است