بازی لیزر تگ در ایران
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو:

۱۸۰ محصول نانو وارد بازار شد، پارادوكس بودجه كم تلاش زیاد

۱۸۰ محصول نانو وارد بازار شد، پارادوكس بودجه كم تلاش زیاد به گزارش لیزر تگ دبیر ستاد توسعه فناوری نانوگفت: مهم ترین اتفاقات سال۹۷، كاهش بودجه نانو به نصف بوده است كه این مورد از اراده ما كم نخواهد كرد و همواره در راه توسعه اقتصاد نانو فعالیت می نماییم.دكتر سعید سركار در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد مهم ترین اتفاقات سال ۹۷ در حوزه فناوری نانو اظهار نمود: اتفاقی كه سال ۹۷ رخ داد كاهش بودجه ستاد نانو بود كه مهم ترین رخداد در حوزه فناوری نانو به حساب می آید.
وی با اشاره به اقدامات ستاد نانو در سال ۹۷ با اشاره به اینكه ما توانستیم اقتصاد نانو را توسعه دهیم، اظهار داشت: در سالی كه گذشت جایگاه علمی نانو در دنیا به چهارم رسید و افزون بر محصولات دیگر، ۱۸۰ محصول مبتنی بر فناوری نانو پارسال وارد بازار شد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون حدود ۶۰۰ محصول مبتنی بر فناوری نانو در بازار داریم، بیان كرد: هم اكنون فناوری نانو در بیشتر از ۱۵ حوزه صنعتی نانو رسوخ پیدا كرده است و این حاصل تلاش ستاد توسعه فناوری نانو بوده است؛ همینطور محصولات نانو تا كنون به بیشتر از ۴۵ كشور دنیا صادر شده اند.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو تصریح كرد: اما علیرغم این اقدامات ارزنده، بودجه ستاد نانو به نصف رسیده و این لطف دولت باتدبیر با ما بوده است؛ البته رئیس جمهور كشور حامی و علاقمند است ولی این عمل (كاهش بودجه) در یك محفل چند نفره اتفاق افتاده و نمی دانیم مشكل این محفل با توسعه نانوی ایرانی چیست چونكه كشور ما از كشورهای پیشگام در حوزه نانو به حساب می آید.
وی افزود: ما خواستار این هستیم كه حداقل یك توضیح ساده بدهند كه بدانیم كجای كار اشتباهی مرتكب شده ایم؛ ان شا الله یك توضیح مناسبی را دریافت كنیم؛ شاید كاهش بودجه جایزه ما بوده برای تلاش هایمان!
سركار تصریح كرد: ما پذیرفته ایم كه در شرایط مشكل و سخت به تلاش خود ادامه دهیم؛ اما این اقدامات موقعی دردناك می شود كه مشكلات از داخل برای ما فراهم گردد و این دردناك است؛ یك موقعی دشمنان و كشورهای دیگر موانع تراشی می كنند اما وقتی مشكل از سوی داخل هست واقعاً دردناك می شود ولی در هر صورت این اتفاق افتاده است.
سركار خاطر كرد: ما با این برنامه ها اصلاً سست نخواهیم شد و تلاش خویش را دو چندان می كنیم؛ همچنان اراده داریم. امیدواریم پیشرفت های خوبی در سال آینده طی برنامه ریزی هایمان داشته باشیم.
دبیر ستاد نانو اظهار داشت: اهداف خوبی را در نظر گرفتیم كه در ارتباط با رشد اقتصاد نانو است؛ در زمینه افزایش محصولات مبتنی بر نانو و توسعه صادرات موفق تر از سال ۹۷ عمل می كنیم؛ با این اقدامات و ضربه ها از اراده ما كم نخواهد كرد؛ ما در ستاد علیرغم مشكلات كار خویش را به نحو احسنت انجام می دهیم.

1398/01/08
14:54:45
5.0 / 5
4972
تگهای خبر: فناوری , محصولات , نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است