بازی لیزر تگ در ایران

پرداخت مالیات با فن آوری بلاك چین!

پرداخت مالیات با فن آوری بلاك چین! به گزارش لیزر تگ استان گوانگ دونگ در چین بعنوان مركز فناوری بلاك چین این كشور میزبان اولین پلتفرم پرداخت الكترونیكی مالیات از شهروندان چینی خواهد شد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، بلاك چین كه یكی از جدیدترین فناوری های مدرن و نوین در جهان امروز به حساب می آید، مورد استقبال بی نظیری از جانب دولت های مختلف و شركت های تكنولوژی قرار گرفته است و در صنایع و حوزه های مختلفی همچون بانكداری و شهرهای هوشمند به كار می رود.
اگر بخواهیم فناوری بلاك چین را تعریف نماییم، باید بگوییم كه بلاك چین نوع جدید و خاصی از شبكه اینترنتی است كه در آن اطلاعات مختلف به صورت بلوك های هم شكل طبقه بندی می شوند. اگر واضح تر بخواهیم تفاوت اصلی و عمده این نوع خاص از شبكه بهم پیوسته را با شبكه اینترنت عادی عنوان نماییم، باید به نحوه ذخیره سازی اطلاعات اشاره نمود. این بدان معناست كه اطلاعات رد و بدل شده در شبكه اینترنت عادی به صورت متمركز در یك سرور اصلی ذخیره می شوند كه توسط هكرها و نهادهای ذی ربط قابل دسترسی و ردیابی هستند این در حالیست كه اطلاعات منتقل شده در شبكه بلاك چین امكان دسترسی، نفوذ و ردیابی را به هیچ نهاد و یا فرد حقیقی و حقوقی نمی دهند.
در واقع به زبان ساده می توان این چنین بیان كرد كه بلاك چین یك پایگاه توزیع داده مبتنی بر اجتماع میلیون ها نقطه اشتراك است كه به صورت هم زمان داده هایی در آن ثبت و اصلاح می شود كه می توان با بهره گیری از این پلتفرم باز، آزاد و در عین حال پیچیده، به تبادلات مالی، علمی و اطلاعاتی پرداخت كه از مهم ترین فناوری های مبتنی بر پلتفرم بلاك چین می توان به ارزهای دیجیتال رمزنگاری شده همچون بیت كوین اشاره نمود.
حالا تازه ترین اخبار و گزارش های انتشار یافته در وب سایت cointelegraph نشان داده است كه استان گوانگ دونگ، بعنوان یكی از استان های بزرگ واقع در جنوب شرقی چین میزبان فناوری بلاك چین شده است و كارشناسان و متخصصان فعال در حوزه بلاك چین، پلت فرمی را توسعه دهند تا به واسطه آن شهروندان چینی بتوانند از راه آن به روش نوینی مالیات خویش را به نهادهای دولتی مربوطه پرداخت كنند. بدین ترتیب این استان اولین استان در چین است كه میزبان پلتفرمی نوین مبتنی بر فناوری بلاك چین برای پرداخت الكترونیكی مالیات به حساب می آید.
خیلی از كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه بلاك چین بر این باورند كه این فناوری می تواند از كلاهبرداری و پول شویی هم تا حد زیادی جلوگیری كند چراكه تمامی اطلاعات در رابطه با معاملات و تبادلات انجام شده به صورت اتوماتیك در آن درج می شود و همه هم قادر خواهند بود به آن دسترسی داشته باشند.1397/12/03
13:05:27
5.0 / 5
4578
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است