بازی لیزر تگ در ایران
بررسی ۳۰۰ میلیون كهكشان؛

ماموریت جدید ناسا اعلام شد، مطالعه آغاز و تكامل جهان

ماموریت جدید ناسا اعلام شد، مطالعه آغاز و تكامل جهان لیزر تگ: ناسا می خواهد در جدیدترین ماموریت خود آغاز و تكامل جهان را مطالعه كند. این ماموریت بیشتر از ۳۰۰ میلیون كهكشان در مسافت های مختلف را بررسی می كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از سی ان ان، ناسا جدیدترین ماموریت فضایی خودرا اعلام نمود. این ماموریت (SPHEREx)نام گرفته است. این ماموریت دوساله برای مطالعه آغاز و تحول جهان انجام می شود تا مشخص شود چه میزان عناصر مشترك حیاتی در كهكشان راه شیری وجود دارد.
برای این منظور فضاپیمای مذكور آسمان را با نور مادون قرمز رصد می كند تا جستجویی درباره مواد تشكیل دهنده حیات در كهكشان راه شیری انجام دهد و تا ۱۰ میلیارد سال قبل را بررسی كند. فناوری كه برای ساخت SPHEREx به كار گرفته شده قبلا در ماهواره ها و فضاپیماهای اسالی به مریخ استفاده شده است.
قرار است این فضاپیما در ۲۰۲۳ به آسمان پرتاب شود. به غیر از هزینه های پرتاب، ۲۴۲ میلیون دلار بودجه برای این ماموریت تعیین شده است.
ماموریت SPHEREx بیشتر از ۳۰۰ میلیون كهكشان در مسافت های مختلف را بررسی می كند و از طرف دیگر ۱۰۰ میلیون ستاره در كهكشان راه شیری را با دقت و جزئیات بیشتری مطالعه كند. این فضاپیما طی ماموریت هر ۶ ماه یك دفعه یك تحقیق در سراسر آسمان انجام می دهد و بدین سان تا اختتام ماموریت تمام آسمان را بررسی نموده است.
SPHEREx هنگام انجام این ماموریت وجود مولكول های ارگانیك و آب در مناطق تولد ستارگان را بررسی می كند. این مناطق و دیسك های اطراف ستارگان به ایجاد سیارات جدید كمك می كنند و احیانا به ایجاد اجزای حیات باز كمك می كنند.

1397/11/26
22:07:51
5.0 / 5
4332
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است