بازی لیزر تگ در ایران
توسط محققان دانشگاه امیركبیر محقق شد؛

تولید الیاف پلی استر متخلخل كاربردی در صنعت چرم مصنوعی

تولید الیاف پلی استر متخلخل كاربردی در صنعت چرم مصنوعی لیزر تگ: محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به تولید الیاف پلی استر متخلخل در صنعت چرم مصنوعی و مصارف زیست پزشكی شدند.به گزارش لیزر تگ به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، ندا عزیزیها مجری طرح «تولید الیاف پلی استر متخلخل بوسیله كلرید سدیم و بررسی خصوصیات آن» اظهار داشت: علت اصلی انتخاب تولید الیاف پلی استری جذب رطوبت بالا و هزینه پایین بود.
وی اضافه كرد: به صورت كلی در تولید الیاف متخلخل در ایران ضعف وجود دارد از این رو با اجرای این طرح پژوهشی، تا حد زیادی به اهداف مورد نظر كمك كرد تا افزایش رنگ پذیری، افزایش جذب رطوبت، كاهش جلا را داشته باشیم.
دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به روش كار خود در این طرح اظهار داشت: نتیجه این تحقیق در صنعت نساجی، فیلتراسیون، چرم مصنوعی و مصارف زیست پزشكی، كامپوزیت سازی قابل استفاده می باشد.
وی با اشاره به اینكه ادامه كار این پروژه به نیمه صنعتی شدن آن در ایران خواهد رسید، اظهار داشت: هم اكنون الیاف متخلخل در بعضی كشورهای دنیا تولید شده است.
این محقق با اشاره به خاصیت های این پروژه اظهار داشت: افزایش جذب رطوبت و خشك شدن سریع پارچه، بهبود رنگ پذیری، كاهش پرز دهی، كاهش جلا، و... از خاصیت های این پروژه به حساب می آید.
به گفته عزیزیها، مزیت رقابتی طرح كاهش هزینه است.
به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، اساتید راهنمای این پروژه دكتر محمد رضا محدث مجتهدی، دكتر سید احمد موسوی شوشتری اعضای هیات علمی دانشكده نساجی دانشگاه صنعتی امیركبیر هستند.

1397/10/22
15:26:56
5.0 / 5
4749
تگهای خبر: تولید , رقابت , فیلتر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است