بازی لیزر تگ در ایران
در حوزه هوش مصنوعی

چین جایگاه نخست اروپا را به چالش می كشد

چین جایگاه نخست اروپا را به چالش می كشد لیزر تگ: طبق گزارش های انتشار یافته، چین تبدیل به بزرگترین پیشگام هوش مصنوعی خواهد شد و جایگاه نخست اروپا را به چالش خواهد كشید.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، كارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه شركت تحقیقاتی Elsevier در تازه ترین گزارش خود اعلام نموده است كه چین تا چهار سال آینده جایگاه كشورهای اروپایی و ایالات متحده آمریكا در عرصه توسعه هوش مصنوعی را خواهد گرفت.

پژوهشگران و محققان فعال در حوزه تكنولوژی با تمركز و تحقیقات گسترده بر روی تكنولوژی های جدید همچون هوش مصنوعی مقرر است این كشور را تبدیل به بزرگترین پیشگام در حوزه هوش مصنوعی كند.

گزارشی كه بتازگی توسط پژوهشگران موسسه الزویر انتشار یافته نشان داده است آمریكا با اینكه میزبان غول های تكنولوژی و شركت های بزرگ فناوری همچون گوگل، آمازون و فیسبوك است، در مرحله جذب استعدادهای هوش مصنوعی بسیار موفقیت آمیز عمل كرده است اما هنوز از بزرگترین رقیب خود چین عقب تر است. به گونه ای كه چین در سال 2004 میلادی از لحاظ تعداد مقاله های انتشار یافته درباب هوش مصنوعی جای آمریكا را گرفته است و به بزرگترین مركز مطالعات و پژوهش های در رابطه با هوش مصنوعی تبدیل گشته است.

كارشناسان بر این باورند كه چین می خواهد تبدیل به بزرگترین قطب هوش مصنوعی و پیشگام در این عرصه شود و در امتداد دست یافتن به این هدف سیاست های بلندپروازانه ای دارد.

آنها همین طور عنوان كرده اند كه افزایش محققان هوش مصنوعی و جذب نخبه های فعال در این حوزه می تواند نویدبخش تبدیل شدن چین به بزرگترین قطب هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی باشد و تغییر و تحولات عظیمی را احداث كند. البته این درحالیست كه الان اروپا در جایگاه نخست هوش مصنوعی قرار دارد كه این جایگاه بزودی توسط چین به چالش كشیده خواهد شد.
1397/09/21
21:10:40
5.0 / 5
5128
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است