بازی لیزر تگ در ایران

بی اطلاعی ترامپ از دستگیری مدیر ارشد هواوی

بی اطلاعی ترامپ از دستگیری مدیر ارشد هواوی به گزارش لیزر تگ دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریكا هیچ اطلاعی از برنامه های مربوط به دستگیری مدیر ارشد امور مالی شركت هواوی نداشته است.به گزارش لیزر تگ به نقل از سی نت، منگ وانژو شنبه گذشته در كانادا و به درخواست دولت آمریكا دستگیر شده است. تحقیقات از وی در مورد همكاری برای دورزدن تحریم های آمریكا بر ضد ایران در جریان است.
این زن دختر رن ژنگ فی، موسس شركت هواوی به حساب می آید. ظاهرا علت بی خبر ماندن ترامپ از این بازداشت آن است كه رئیس جمهور آمریكا در زمان این رخداد در حال گفتگو و مذاكره با رئیس جمهور كشور چین بوده است. هدف از این دیدار آخر دادن به نبرد تجاری چین و آمریكا اعلام شده بود.

انتظار می رود منگ پس از رسیدگی اولیه به اتهاماتش در ونكوور كانادا به آمریكا تحویل داده شود. پس از دستگیری وی رسانه های چینی، آمریكا را به كوشش برای مقابله با گسترش فعالیت های جهانی هواوی متهم كرده وخواستار آزادی سریع او شدند. البته به نظر می آید چین قصد ندارد این مورد را در گفتگوهای تجاری خود با آمریكا دخالت بدهد.
پیش از این زد تی ای و هواوی دو شركت بزرگ مخابراتی چینی به كوشش برای هك كردن و جاسوسی از شبكه های ارتباطی و مخابراتی آمریكا، استرالیا و ژاپن متهم شده و استفاده از تولیدات آنها در كشورهای مورد اشاره ممنوع یا محدود شده بود.
بر اساس اطلاعاتی كه به دنبال محاكمه اولیه مدیر ارشد امور مالی هواوی در كانادا انتشار یافته، وی با استفاده از یكی از شركت های تابع هواوی به نام اسكای كام به دور زدن تحریم های اقتصادی اعمال شده بر ضد ایران طی سال های 2009 تا 2014 كمك كرده است. وی كه به كلاهبرداری در روابط تجاری با ایران متهم شده، با خطر صدور 30 سال حكم زندان مواجه می باشد.
در همین حال دولت چین به كانادا اخطار داده كه هر چه سریع تر منگ وانژو را آزاد كند. چین این اقدام را غیرقانونی و بسیار زشت توصیف كرده و افزوده كه اگر كانادا از بازداشت وانژو دست برندارد با تبعات سنگینی مواجه خواهد شد.
در مقابل كریستیا فریلند وزیر خارجه كانادا تصریح كرده كه روابط با چین برای كانادا با ارزش است و دسترسی به خدمات كنسولی برای خانم منگ وانژو تضمین می گردد.

1397/09/18
14:09:41
5.0 / 5
5118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است