بازی لیزر تگ در ایران
مهم ترین اخبار اقتصادی در روز ۱۴ اذر

آخرین آمار پرداخت تسهیلات ارزی

آخرین آمار پرداخت تسهیلات ارزی به گزارش لیزر تگ پرداخت حدود ۱۶ میلیارد دلار از مجموع حدود ۴۰ میلیارد دلار درخواست پذیرفته شده از جانب صندوق توسعه ملی برای عرضه تسهیلات ارزی یكی از مهم ترین خبرهای اقتصادی امروز بود.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، آخرین گزارش از عملكرد صندوق توسعه ملی در پرداخت تسهیلات ارزی نشان داده است كه مبلغ كل تسهیلات ارزی پذیرش شده توسط صندوق (اعلام وصول شده) تا آخر شهریور امسال حدود ۴۰ میلیارد ۳۹۵ میلیون دلار بوده است كه از این رقم حدود ۳۷ میلیارد و ۷۴۷ میلیون دلار به مرحله تخصیص رسیده و به عبارتی بانك مركزی نامه مسدودی آنرا صادر كرده است.

از مجموع تسهیلات ارزی كه مسدود شده حدود ۲۲ میلیارد و ۴۱ میلیون دلار به طرح های بخش خصوصی، ۹۴ میلیون دلار برای طرح های بخش تعاونی و ۱۵ میلیارد ۴۴ میلیون دلار به طرح های بنگاه های اقتصادی متعلق به موسسات عمومی غیر دولتی و تا ۵۶۹ میلیون دلار در سایر موارد تخصیص یافته است.

از كل مبلغ مسدود شده یعنی از ۳۷ میلیارد و ۷۴۷ میلیون دلار كه برای پرداخت تسهیلات با استفاده از قراردادهای عاملیت ارزی است حدود ۱۶ میلیارد و ۸۶۰ میلیون دلار با همكاری بانك های عامل و بانك مركزی به مرحله پرداخت قطعی به متقاضیان رسیده است.

زمان بندی ثبت نام كارت سوخت المثنی بر مبنای شماره تلفن همراه لغو شد

دیگر خبر مهم امروز در حوزه اقتصادی تغییر در نحوه زمان بندی ثبت نام كارت سوخت المثنی بر مبنای شماره تلفن همراه بود. زمان بندی ثبت نام كارت سوخت المثنی بر مبنای شماره تلفن همراه كه توسط شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی تعیین شده بود، طبق اطلاعیه جدید این شركت لغو و اعلام گردید مالكان خودرو و موتورسیكلت فاقد كارت می توانند بدون در نظر گرفتن زمان بندی قبلی كه بر مبنای آخرین رقم سمت راست شماره تلفن همراه اعلام شده بود، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

ثبت نام كارت سوخت المثنی برای مالكان خودرو یا موتور سیكلتی كه فاقد كارت سوخت هستند، از شنبه هفته گذشته شروع شد. شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی اعلام نموده بود كه متقاضیان باید بر مبنای رقم راست شماره تلفن همراه خود برای ثبت نام به طرقی كه از جانب این شركت معرفی شده بود، اقدام نمایند كه این تصمیم طبق آخرین اطلاعیه این شركت لغو شده است.

داستان لبنیاتی های گران فروش و جرائم ناچیز!

لبنیاتی ها بازهم حاشیه ساز شدند و در همین راستا یكی از اخبار مهم امروز اقتصادی ایسنا به این مورد اختصاص یافت. این گزارش می گوید وضعیت به گونه ای است كه صنایع لبنی قیمت محصولات شان را حدود ۶۰ درصد گران تر از سال گذشته می فروشند و وقتی هم جریمه می شوند می گویند: " مهم نیست، ادامه می دهیم! "

البته نگاهی به میزان افزایش قیمت در این صنعت نشان داده است كه آنها چقدر تخلف مرتكب شده اند، چون كه بر مبنای جدیدترین گزارش رسمی بانك مركزی، محصولات لبنیات در هفته منتهی به نهم آذر ماه امسال ۵۸ درصد نسبت به هفته مشابه سال قبل افزایش قیمت را تجربه كرده اند و این میزان برای بعضی از محصولات مانند ماست پاستوریزه به ۷۵.۱ درصد هم می رسد.

بودجه فردا به مجلس می رود

بحث بودجه هم این روزها در سرتیتر خبرهای رسانه های مختلف است كه در نهایت به قول رئیس سازمان برنامه و بودجه فردا بودجه از دولت به مجلس می رود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: بامداد فردا (۱۵ آذر) بودجه را به مجلس ارسال خواهیم كرد، هرچند نمایندگان محترم برای سركشی به حوزه های انتخابیه تا ده روز آینده تعطیل خواهند بود و مجلس جلسه علنی ندارد، اما دولت طبق آیین نامه داخلی با تلاش فراوان و حتی جلسات فوق العاده چه در دولت و چه در سازمان برنامه و بودجه لایحه را در ۱۴ جلد ارسال می نماییم.

محمد باقر نوبخت امروز در حاشیه جلسه هیات دولت اظهار نمود: در بودجه سال ۹۸ قیمت پایه ارز ۵۸۰۰ تومان نیست، آنچه برای نرخ تسعیر در نظر گرفته شد با ارز ۴۲۰۰ تومان است. اگر ارز دیگری باقی بماند كه چون عمده ارزی كه سهم دولت می باشد در همین حدود است، بقیه را بانك مركزی برای تنظیم بازار نیما بخواهد مداخله كند، با همان نرخ ارز نیما خواهد بود؛ البته مقدار این تفاوت چند میلیارد دلار بیش تر نیست.
1397/09/15
13:40:36
5.0 / 5
4478
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است