بازی لیزر تگ در ایران
معاون علمی فناوری رئیس جمهور اعلام كرد:

ریسك محصولات دانش بنیان پذیرفته می شود

ریسك محصولات دانش بنیان پذیرفته می شود به گزارش لیزر تگ معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: این معاونت آمادگی دارد تا تمام ریسك های مالی و حقوقی قراردادها با شركت های دانش بنیان هوایی را، بر عهده بگیرد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، سورنا ستاری در مراسم امضای قرارداد خرید تجهیزات فرودگاهی از شركت های دانش بنیان داخلی و بومی سازی سامانه های ناوبری هوایی، اظهار داشت: سپس انقلاب تعداد زیادی نیروی متخصص در صنعت هوافضا تربیت كرده ایم كه باید این نیروها به این صنعت تزریق شوند.
وی افزود: همه ما باید ریسك جذب فارغ التحصیلان را برمبنای نیاز صنعت هوانوردی و تولید تجهیزات صنعت هوافضا بپذیریم؛ البته این راه باز شده و شركت فرودگاهها، فرهنگ ریسك پذیری استفاده از تولیدات دانش بنیان داخلی را پذیرفته است.
ستاری با اشاره به اینكه در طول سالهای گذشته، در بخش هوانوردی نظامی اتفاقات خوبی افتاده و محصولات دانش بنیان بخش خصوصی، امتحان خودرا پس داده است، اظهار داشت: قراردادهای تكنولوژیك هوانوردی دوطرفه است؛ از یك سو باید بخش های دولتی هوانوردی، مانند شركت فرودگاه ها ریسك استفاده از این محصولات را بپذیرند و از طرف دیگر نیز، شركت های طرف قرارداد باید مسئولیت پذیر باشند و از این پس، دیگر نباید ضمانتنامه اجرای این قراردادها، نامه روسای دانشگاه ها باشد؛چراكه این روش غلطی است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه نباید با شخصیت دانشگاهی خودمان با شركت ها قرارداد ببندیم، اشاره كرد: شركت های دانش بنیان باید ریسك قراردادها را بپذیرند و مسئولیت پذیر باشند؛ بنا بر این تاكید داریم كه قراردادها با شركت های دانش بنیان باید در قالب شركت باشد نه دانشگاه، ضمن اینكه شركت مذكور باز باید خسارت بدهد.
ستاری اضافه كرد: دانشگاه ها از یك سو غر می زنند كه صنعت به ما سفارش نمی دهد، از جانب مقابل هم بخش صنعت به قراردادهایی اشاره می كند كه مشخص نیست چه كسی پاسخگوی خسارات آنها است؛ بنا بر این ما در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، آمادگی داریم تا این ریسك ها را بپذیریم و بخش صنعت وارد قراردادهای این چنینی بشود.
معاون رئیس جمهور تصریح كرد: ما قبل از انقلاب هواپیمای پیشرفته داشتیم؛ اما هیچ دانش و نیروی متخصص در زمینه هوانوردی نداشتیم و نمی توانستیم به هواپیماها دست بزنیم؛ اما الان هم در زمان تولید هواپیما و هم تعمیرات و قطعات، نیروهای متخصص داریم.
ستاری اشاره كرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری آمادگی دارد تا تمام ریسك های مالی و حقوقی قراردادهای شركت های دانش بنیان با صنعت هوانوردی را بپذیرد.
 

1397/09/12
14:48:07
5.0 / 5
4919
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است