بازی لیزر تگ در ایران

اثر روغن مورچه در از بین بردن موهای زائد

اثر روغن مورچه در از بین بردن موهای زائد به گزارش لیزر تگ از قدیم الایام گفته میشد كه روغن مورچه در رفع موهای زاید موثر می باشد. در این مطلب تاثیر روغن مورچه را بررسی خواهیم كرد.


بسیاری از ما همین جملات را هر بار در آرایشگاه ها و سالن های اپیلاسیون از زبان مردم یا مسئولان آرایشگاه می شنویم و وسوسه می شویم با تهیه و تجربه روغن مورچه برای همیشه از شر موهای زائد كه زیبایی و آراستگی ما را دستخوش تغییر قرار می دهند، راحت شویم.
درمان موی زائد با روغن مورچه ممكن نیست
در منابع طب سنتی مانند تحفه حكیم مومن تبریزی و مخزن الادویه خراسانی كه قدمت ۲۰۰ ساله دارند درباره روغن مورچه و خواص متنوع آن برای درمان بیماری ها مطالبی ذكر شده است. در بخشی از این منابع به دو نوع روغن مورچه و خواص درمانی كم نظیر آن اشاره شده كه یكی از آنها از روغن گیری مورچه در روغن گیاه زنبق و خیری و دیگری از روغن گیری مورچه در روغن زیتون به دست می آید.
اما در این منابع درباره كاربرد این نوع از روغن مورچه برای از بین بردن موهای زائد اشاره ای نشده كه آیا استفاده از این روغن كه این روزها علاوه بر عطاری ها به شكل صنعتی و در بسته بندی های شكیل در فروشگاه های داخلی و خارجی به منظور از بین برنده موهای زائد به مردم ارائه می شود، چقدر می تواند در این زمینه موثر باشد.
نسخه سنتی برای موهای زائد
در برخی از متون سنتی به این موضوع اشاره شده كه طِلا كردن مورچه های كشته شده روی پوست می تواند به از بین رفتن موهای زائد در بدن كمك كند. به این ترتیب در زمان های قدیم برای از بین بردن موهای زائد، مورچه ها را می كشتند و می سابیدند و آنها را روی پوست می مالیدند و مانع رشد موهای زائد در بدن می شدند.
 
این شیوه در شرایطی كه فرد پیش از این برای از بین بردن موهای زائد خود از شیوه های دیگر استفاده نكرده باشد، در متون طبی توصیه شده است. در این صورت فرد می تواند به از بین رفتن موهای زائد امیدوار باشد اما افرادی كه پیش از این روش های دیگر را تجربه كرده اند با تكراركردن این شیوه و طِلا كردن مورچه های سابیده شده روی پوست می توانند برای از بین بردن موهای زائد اقدام كنند.
معجزه مورچه ها برای بهبود شنوایی
یكی دیگر از خواص درمانی روغن مورچه كه از جوشاندن مورچه در روغن زیتون به دست می آید، درمان و بهبود وز وز گوش و افزایش شنوایی برای افرادی است كه با كاهش قدرت شنوایی مواجه شده اند. درمانگران طب سنتی برای درمان این عارضه به بیماران شان توصیه می كردند كه مقدار مشخصی از این روغن را درون گوش بچكانند و برای درمان اقدام كنند.
 
 
نكته:
البته این نسخه از جمله نسخه های طبیعی و سنتی است كه نیاز به كار علمی و پژوهشی بیشتری دارد و باید بررسی شود كه چقدر میزان اثرگذاری این روغن زیاد است. علاوه براین باید به مخاطبان هشدار دهم كه هرگز نباید از داروهای سنتی به صرف اینكه منشا طبیعی و گیاهی دارند به صورت خودسرانه مصرف كنند.
 
ین كار نیاز به معاینه و بررسی دقیق وضعیت بیمار دارد. به عنوان مثال اگر فردی خودسرانه این روغن را در گوشش بریزد چون احتمال وجود زخم یا پارگی كوچك و نامحسوس در گوشش وجود دارد، ممكن است موجب بروز عفونت و آلودگی در گوش و با اختلال های شنوایی در این ناحیه رو به رو شود، بنابراین توصیه ما به مخاطبان این است كه هرگز فاقد تجویز و مشورت با متخصص طب سنتی سراغ داروهای طبیعی و گیاهی نروند و آنها را بی رویه مصرف نكنند.
 
 
تهیه روغن مورچه در اشكال صنعتی محال است
امروز محصولات شیمیایی مختلفی وجود دارد كه از آنها برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شود. در برخی از این محصولات آهك و زرنیخ وجود دارد كه استفاده از آنها برای تهیه محصولات موبر بسیار به صرفه است چون راحت تهیه شده و به وفور یافت می شود، اما به نظر می رسد كه تهیه روغن مورچه و محصولاتی كه از روغن مورچه تهیه می شود چندان منطقی به نظر نمی آید.
ممكن است محصولاتی داخلی یا خارجی در بعضی عطاری ها یا فروشگاه ها عرضه شود اما باید دید كه چقدر مورچه باید استفاده كرد تا روغن مورچه برای تولید محصولات صنعتی به دست آید. پیدا كردن مورچه و پرورش دادن آن نیز با این وسعت به نظر منطقی نمی آید.
 
با وجود این ممكن است در بعضی عطاری ها روغن مورچه كه به صورت سنتی تهیه شده باشد، یافت شود و افرادی باشند كه در این زمینه قابل اعتماد و امین باشند اما نكته اساسی این است كه استفاده از این روغن ها نمی تواند به كاهش موهای زائد بدن كمك كند چرا كه در متون كهن طب سنتی نیز اشاره ای به كاربرد روغن مورچه برای از بین رفتن موهای زائد نشده و صرفا از طلا كردن مورچه یاد شده است.
طب مدرن درباره روغن مورچه چه می گوید
برخی متخصصان طب مدرن بر این باورند كه استفاده موضعی از روغن مورچه می تواند رشد موهای زائد را به تعویق اندازد اما نمی تواند باعث از بین رفتن دائمی موهای زائد شود زیرا این روغن تنها می تواند ساقه مو را از بین ببرد و ریشه مو همچنان سالم باقی می ماند. این گروه بر این باورند كه اسید فرمیك علاوه بر این می تواند تاثیری روی تغذیه پیاز مو بگذارد و موجب كندی روند رویش موها شود.
 
با وجود این گروهی دیگر از متخصصان پوست و مو وجود دارند كه معتقدند استفاده از این روغن هیچ تاثیری در كاهش موهای زائد ندارد و كاری بی فایده است. این در حالی است كه درمانگران طب سنتی دیدگاه متفاوتی دارند. آنها بر این باورند كه استفاده از روغن مورچه برای كاهش موهای زائد باور غلطی است كه میان مردم رایج شده و این خود مورچه و طلا ِ كردن و ماسك كردن آن روی پوست است كه قابلیت از بین بردن موهای زائد را دارد نه روغن تهیه شده از آن.
آیا تاثیر روغن مورچه خارجی بیشتر است
در میان مردم باوری وجود دارد كه استفاده از روغن مورچه خارجی تاثیر زیادی در كاهش میزان رویش موهای زائد دارد. با جست وجویی ساده در یكی از موتورهای جست و جو می بینید كه روغن مورچه در میان زنان اروپایی و آمریكایی شناخته شده است و آنها برای از بین بردن موهای زائد از آن استفاده می كنند.
 
مصرف كنندگان روغن مورچه خارجی در نظرسنجی های مختلف از تاثیر ماندگار روغن مورچه صحبت می كنند و در این باره می گویند: بعد از چهار تا پنج بار استفاده از روغن مورچه به مرور شاهد كاهش میزان رویش موهای زائد بودیم و نتیجه خوبی به دست آوردیم. بر اساس آنچه روی كاتالوگ این محصول نوشته شده روغن مورچه خارجی از تخم مورچه استخراج می شود.
 
شیوه استخراج این روغن اینگونه است كه تخم مورچه را پس از خشك كردن، آسیاب می كنند و روغن آن را كه مایعی قهوه ای و قرمز رنگ است طی فرآیندی كه در دمای ۵۰ درجه سانتیگراد اتفاق می افتد، استخراج می كنند.
روغن به دست آمده با اسانس های معطر خوشبو می شود و مورد استفاده مردم قرار می گیرد. حال باید بررسی كرد و دید تولیدكنندگان این محصول چگونه حجم بالایی از تخم مورچه را برای تولید و استخراج حجم انبوه روغن تهیه می كنند!
آیا استفاده روغن مورچه برای نوزادان مجاز است
برخی مردم كه صاحب نوزاد دختر پرمو می شوند دل نگران می شوند كه دخترشان در آینده مشكلات زیادی داشته باشد. این گروه بر اساس همین باور قدیمی و نادرست كه روغن مورچه موهای زائد را كم می كند، این روغن ها را تهیه می كنند و به بدن كودك می زنند.
 در حالی كه ممكن است آنچه به نام روغن مورچه به آنها ارائه می شود، واقعا روغن مورچه نباشد و تركیبات دیگری داشته باشد كه پوست نوزاد را دچار مشكل كند و عوارضی برای او به همراه داشته باشد.
حتی اگر این روغن، روغن مورچه باشد به دلیل آنكه ممكن است مقدار قابل ملاحظه ای اسید فرمیك در آن وجود داشته باشد می تواند موجب سوختن پوست یا ازبین رفتن ریشه موهای نوزاد كه به صورت كرك در آمده، شود و حتی پوست نوزاد را تیره و سیاه رنگ كند.
1396/04/26
23:27:01
5.0 / 5
6333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است