بازی لیزر تگ در ایران
طرح ایده سامسونگ؛

اسكن كف دست به یادآوری رمزعبور گوشی كمك می نماید

اسكن كف دست به یادآوری رمزعبور گوشی كمك می نماید سامسونگ حق امتیاز و پتنت اسكن كف دست كاربران را به منظور كمك به یادآوری رمز عبور و باز كردن قفل گوشی آنها را ثبت كرده است.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت theverge، شركت كره ای سامسونگ در سازمان جهانی مالكیت معنوی پتنت و حق امتیاز جدیدی را به ثبت رسانده است كه اطلاعات كف دست كاربر و دارنده گوشی را اسكن می كند و بدین وسیله به كاربری كه رمز عبور گوشی خویش را فراموش كرده، كمك می نماید قفل گوشی خویش را باز كنند.

این خصوصیت جدید به طور قطع شبیه به قابلیت های كنونی گوشیهای هوشمند موجود در بازار نظیر فناوری تشخیص چهره (فیس آیدی) و یا حسگر اثر انگشت (تاچ آیدی) نخواهد بود بلكه عملكرد آن بیشتر به منظور كمك به یادآوری رمز عبو و باز كردن قفل گوشی توسط كاربران است.

تصاویری كه وب سایت سام موبایل منتشر كرده است از آن حكایت می كند كه این قابلیت و نكنولوژی جدید قادر است كف دست كاربر را اسكن كند و با نمونه ای كه از پیش ذخیره كرده است، مطابقت دهد تا بدین وسیله با احراز هویت صاحب گوشی، قفل موبایل را باز كند.

البته لازم به ذكر است كه این قابلیت از چند مرحله تشخیص هویت تشكیل شده است؛ بدین معنا كه در صورتی كه كاربر خوابیده باشد و كسی بخواهد با استفاده از اسكن كف دست وی، قفل گوشی را باز كند، موفق نخواهد شد چون كه بعد از این مرحله، واحد مرحله تشخیص چهره و فیس آی دی می گردد تا چهره دارنده گوشی را تشخیص بدهد. بنابر این در صورتی كه هم نمونه ذخیره شده با اسكن كف دست كاربر تطابق داشته باشد و هم چهره فرد را به همان صورتی كه قبلا اسكن كرده بود، به همان صورت تشخیص دهد، سپس به شما كمك می نماید كه پسورد و رمز عبورتان چه بوده است.

هم اكنون با اضافه كردن نكنولوژی جدید اسكن كف دست، این غول تكنولوژی كره ای به امنیت بالایی در محصولات خود دست خواهد یافت چون كه گوشیهای خویش را علاوه بر حسگر اثر انگشت، به فناوری هوشمند تشخیص چهره و رمز عبور به شكل پسورد و یا الگوی تصویری هم مجهز كرده است.

در اینجا باید اظهار داشت كه این تنها یك پتنت است، ازاین رو نمی توان به طور قطع مطمئن و در انتظار باشیم تا این فناوری و قابلیت جدید در گوشیهای جدید سامسونگ مورد استفاده قرار بگیرد، اما چیزی كه واضح و بدیهی بنظر می رسد ان است كه سامسونگ در بخش تامین امنیت محصولات خود چه از لحاظ سخت افزاری چه از لحاظ نرم افزاری، سرمایه گذاری های هنگفتی كرده است و می خواهد با بكارگیری فناوری های جدید بخصوص در زمینه هوش مصنوعی، امنیت گوشیهای خویش را بهبود بخشیده و ارتقا دهد.

یكی از تصاویر انتشار یافته، این گونه نشان داده است كه ممكن است قابلیت مذكور از ساعت های هوشمند سامسونگ هم پشتیبانی كند. 

1396/09/12
00:20:21
5.0 / 5
5245
تگهای خبر: فناوری , موبایل , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است