بازی لیزر تگ در ایران

اپلیكیشن شناسایی صوت در گوشی های اندروید

اپلیكیشن شناسایی صوت در گوشی های اندروید به گزارش لیزر تگ اخیرا اپلیكیشن اندرویدی تولید شده كه با تاكید بر فناوری «سونار» صدای فرد را شناسایی می كند. قرار است از این فناوری در دستیارهای صوتی مانند آمازون اكو و گوگل هوم هم استفاده گردد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایندپندنت، یكی از طریق های دزدی هویت در جهان، استفاده از خصوصیت های بیومتریك مانند تقلید صدای افراد است. خیلی از سارقان با اصلاح صدای یك فرد و پخش آن در سیستم های امنیتی مختلف، اطلاعات كاربران را می دزدند. در همین راستا محققان یك اپلیكیشن اندروید ساخته اند كه با استفاده از فناوری سونار حركات دهان كاربر هنگام صحبت كردن را رصد می كند. این فناوری از انتشار صوت برای ردیابی و تولید ارتباط میان اشیا روی سطح آب استفاده می كند.
در هر حال فناوری جدید Voice Gesture نام گرفته و می تواند میان كاربر زنده و صدای ضبط شده تمایز قائل شود.
این سیستم ردیابی با استفاده از بلندگو و میكروفون های معمول تلفن های هوشمند فعال می گردد. همینطور سیستم موبایل را به عنوان یك رادار داپلر به كارمی گیرد كه اصواتی با فركانس بالا از بلندگوهای دستگاه پخش می كند و پژواك آن را در میكروفون و همزمان با صحبت كردن كاربر رصد می كند.
هنگامیكه كاربر كلمه رمز خویش را می گوید: اپلیكیشن یك سیگنال نامحسوس منتشر می كند كه از فك، دهان و زبان كاربر رد می گردد و نوعی اثر خاص مختص به دهان هر فرد تولید می كند.
به هرحال گوگل مشغول بررسی این فناوری و به كارگیری آن در اندروید است. همینطور از این فناوری در دستیارهای صوتی مانند آمازون اكو و گوگل هوم هم استفاده خواهد شد.
 

1396/09/05
18:26:22
5.0 / 5
4570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است