بازی لیزر تگ در ایران
با متفورمین؛

راه جدید برای مهار بیماری های قلبی در دیابت نوع یك

راه جدید برای مهار بیماری های قلبی در دیابت نوع یك لیزر تگ: محققین مكانیسمی را شناسایی كرده اند كه اجازه می دهد یك دارو كه قبل از این برای درمان دیابت نوع دو تجویز می شد، به مهار بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت نوع یك باز كمك نماید.به گزارش لیزر تگ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سلول های بنیادی، متفورمین یك داروی ارزان قیمت است كه اغلب برای دیابت نوع دو و پایین آوردن سطح قند خون استفاده میگردد و این امر را از راه كاهش تولید قند در كبد انجام می دهد. این دارو به صورت معمول برای بیماران مبتلا به دیابت نوع یك تجویز نمی گردد.
مطالعه ای بالینی بتازگی نشان داده است كه متفورمین می تواند با كاهش دادن حضور میكروRNAهایی كه نقش ضد رگزایی دارند، رشد عروق خونی را می افزایند، علاوه بر تنظیم سطح قند خون بیماران، توانایی آنها برای ترمیم عروق خونی بلا دیده شان را افزایش دهد. این میكروRNAها، مولكول های پیام رسانی هستند كه ژن های مختلف را در سلول های مختلف تنظیم می كنند.
دكتر یولانتا ویور و همكارانش در دانشگاه نیوكاسل قبل از این نشان داده بودند كه سلول های بنیادی عروقی در نتیجه مصرف متفورمین افزایش می یابند.
همین امر می تواند دلیلی برای بهبود بیماری قلبی و كاهش سطح قند خون در بیماران مبتلا به دیابت باشد. اما در این مطالعه جدید همانطور كه گفته شد، ویور و همكارانش برای آغازین بار نشان دادند كه متفورمین سطح میكروRNAها را پایین می آورد.
در واقع در این مطالعه مشخص شده است كه در افراد مبتلا به دیابت نوع یك، سطح میكروRNAهای ضد رگزایی مانند miR-۲۲۲، miR-۱۹۵، miR-۲۱a در مقایسه با افراد طبیعی بالاست و مصرف متفورمین سبب كاهش سطح این میكروRNAها میگردد و همین امر اجازه عملكرد هر چه بهتر سلول های بنیادی عروقی را می دهد و در نتیجه رگزایی در این بیماران افزایش پیدا كرده و منجر به بهبود شرایط قلبی عروقی بیماران میگردد.

1397/08/25
18:58:29
5.0 / 5
4306
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است