بازی لیزر تگ در ایران

آدم ربایان به بیت كوین روی آوردند

آدم ربایان به بیت كوین روی آوردند لیزر تگ: گروهی از آدم ربایان و سارقان در آفریقای جنوبی در قبال آزادی یك تاجر، از وی ۵۰ بیت كوین دریافت كرده اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت Bitcoin Exchange Guide، با عنایت به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین، به نظر می آید كه سارقان و آدم ربایان هم به سمت وسوی استفاده از بیت كوین و ارزهای مشابه آن روی آورده اند.

بر اساس گزارش های منتشره، آدم ربایان آفریقایی بعد از دو ماه گروگان گیری یك تاجر و سرمایه گذار ثروتمند كه در شهر كیپ تاون آفریقای جنوبی سكونت داشت، به ازای آزادی وی درخواست كرده بودند كه ۵۰ بیت كوین دریافت نمایند.

با اینكه از جزئیات و شیوه پرداخت این تعداد بیت كوین به سارقان خبری منتشر نشده است، اما به نظر می آید كه آن ها بعد از دریافت مقدار معین وی را آزاد كرده اند. این تاجر كه مالك سوپرماركت های زنجیره ای Foodworld در آفریقای جنوبی بوده است، دو ماه پیش هنگامی كه در حال رانندگی به محل كار خود بود، توسط سارقان مسلح ربوده شد و سپس در قبال آزادی و رهایی وی، از خانواده و آشنایانش درخواست دریافت مبلغی پول به ارز دیجیتال رمزنگاری شده بیت كوین كرده بودند.

ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده كه مدتهاست به نظر می آید جایگزین پول نقد شده است، حالا در حال ورود به بازی های پلید سارقان و آدم ربایان، قاچاق چیان اسلحه و مواد مخدر است چراكه یكی از بزرگترین مزیت های جابجایی پول با استفاده از ارزهای دیجیتال، قابلیت عدم ردیابی و پیگیری از جانب مراجع قضایی و پلیس را داراست كه كار را برای سارقان و تبهكاران آسان كرده است.
درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفیت معامله هم ناشناس باقی می ماند.
خیلی از كشورهای جهان در تلاش هستند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند چراكه آن ها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دار و مواد مخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفیتن معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد.
بیت كوین طی سال جاری، بعد از افزایش تقاضاهای سازمان دهی شده جهت استفاده از ارزهای رمزگذاری شده و توسعه مصر ف اصلی و مالی از آن، بیش از ۹۰۰ درصد افزایش قیمت داشته است. طی سال های اخیر، ارز مجاز ی بیت كوین توانسته است ارزش بسیار بالایی را برای خود ثبت كند و در آخرین مبادلات بازار جهانی، بیت كوین با رسیدن به نزدیك ۲۰ هزار دلار ركورد جدیدی را ثبت كند.
1397/06/31
14:09:34
5.0 / 5
5040
تگهای خبر: بازی , دیجیتال , سایت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است