بازی لیزر تگ در ایران
رئیس پارك پردیس:

كارخانه نوآوری آزادی اولین شعبه پارك فناوری پردیس شد

كارخانه نوآوری آزادی اولین شعبه پارك فناوری پردیس شد لیزر تگ: رئیس پارك فناوری پردیس اظهار داشت: كارخانه نوآوری آزادی بعنوان اولین شعبه پارك فناوری پردیس به فعالیت خود ادامه می دهد.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، مهدی صفاری نیا رئیس پارك فناوری پردیس در بازدید از شتابدهنده ای در كارخانه نوآوری آزادی اظهار داشت: از این به بعد كارخانه نوآوری آزادی بعنوان اولین شعبه پارك فناوری پردیس به فعالیت خود ادامه می دهد.
رئیس پارك فناوری پردیس با اشاره به اینكه كارخانه نوآوری آزادی در مساحتی حدود ۱۸ هزار متر مربع با همكاری بخش خصوصی بوجود آمده است، تصریح كرد: طبق برنامه مقرر است هر یك از سوله های ۱۰گانه این كارخانه نوآوری توسط یكی از شركت های بخش خصوصی تبدیل به یك شتابدهنده یا مركز نوآوری شده كه این امر فرصت مناسبی برای تیم های استارت آپی است تا بتوانند از امكانات این شتابدهنده ها و مراكز نوآوری استفاده كنند.
به گفته صفاری نیا، حضور شتابدهنده ها و استارت آپ ها كنار یكدیگر در كشور ما بدون سابقه و بی نظیر است؛ در واقع این كارخانه محل تلاقی عناصر فعال در اكوسیستم استارت آپی كشور است كه باعث تقویت این اكوسیستم خواهد بود.
وی عنوان كرد: از اصلی ترین جذابیت های كارخانه نوآوری آزادی می توان به دسترسی سریع و آسان به برنامه شتابدهی متنوع، بهره مندی از خدمات آزمایشگاهی، استفاده از خدمات منتورینگ، بهره مندی از مزایای قانونی پارك فناوری پردیس برای استارت آپ ها، دسترسی ساده و سریع به حمل و نقل عمومی شهر تهران (مترو و سامانه BRT)، حضور در رویدادهای متنوع و گسترده، شبكه سازی و سایر خدمات نخصصی كسب و كار، اشاره نمود.
رئیس پارك فناوری پردیس با تاكید بر اینكه فضای كارخانه نوآوری فضایی مناسب برای فعالیت استارت آپ ها خواهد بود، اظهار داشت: پیش بینی می گردد طی ۵ سال آینده شاهد حضور بیش از ۱۳۰۰ نفر در قالب بیش از ۳۰۰ تیم استارت آپی و ۱۵ شركت در بخش انكوباتور كارخانه باشیم.
وی تصریح كرد: با مدلی كه در كارخانه برای مشاركت بخش خصوصی و فعالیت آن انجام شده است و مطابق برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال گسترش شعب پارك فناوری پردیس با مدل مشابه هستیم.
به گفته وی، هم اكنون ۴۳ تیم نوآور و یك فضای كاری اشتراكی در این كارخانه مستقر است.
وی اظهار داشت: بعضی از شتابدهنده هایی كه در كارخانه مستقر هستند، در بازار حضور فعال دارند و تجاری شده اند. البته برخی شتابدهنده ها اخیرا در این كارخانه مستقر شده اند.
صفاری نیا تصریح كرد: تیم های استارت آپی و شتابدهنده هایی كه در كارخانه هستند پس از استقرار از مزایای و حمایت هایی از جانب پارك فناوری پردیس بهره مند خواهند شد. اما به صورت كلی این شتابدهنده ها درمورد تامین فضای كاری، آموزش، مشاوره و منتورشیپ، تامین سرمایه های اولیه و جذب سرمایه به تیم ها كمك می نماید.
رئیس پارك فناوری پردیس اظهار داشت: با بهره برداری از سوله های مختلف و فعال شدن شتابدهنده ها و مراكز نوآوری در آنها، ظرفیت پذیرش تعداد زیادی تیم در آنها كه در كشور بی نظیر است، وجود خواهد داشت.
به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، رئیس پارك فناوری پردیس از اولین شتابدهنده نوآوری در حوزه سلامت الكترونیك كه توسط یك شركت دانش بنیان در كارخانه نوآوری آزادی مستقر شده بازدید نمود. در این شتابدهنده بالغ بر ۱۴ تیم فناور در این شتابدهنده مستقر هستند كه در حوزه كسب و كارهای استارتاپی سلامت الكترونیك فعالیت می نمایند. این تیم های فناور از تحصیل كردگان دانشگاه های برجسته كشور هستند و زمینه برای استقرار حداقل ۲۵ تیم و شتابدهی این تیم ها تا مرحله تجاری سازی و ورود به بازار فناوری مهیا شده است.

1397/06/27
14:54:19
5.0 / 5
4261
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است