بازی لیزر تگ در ایران

جرائم سایبری آینده ای تاریك رقم می زند؟

جرائم سایبری آینده ای تاریك رقم می زند؟ لیزر تگ: باج افزارها هم اكنون چشم انداز تهدیدات سایبری را قبضه كرده اند. طبق اعلام سازندگان نرم افزار امنیتی malwarebyte كه با طرح تله ای موسوم به كوزه ی عسلی تلاش در به دام انداختن هكرهای تازه كار دارند، در دسامبر سال ۲۰۱۵، ۱۷ درصد تراكنش های مالی در ارتباط با باج افزارها بوده و تا سال ۲۰۱۶ این رقم با افزایش ۲۵۶ درصدی همراه بوده است!


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، تا زمانی كه مبارزه با هكر با هكرها بهبود نیافته است، اوضاع جرائم سایبری وخیم تر خواهد شد. طبق گزارشات عرضه شده آژانس بین المللی جرم در سال ۲۰۱۶، ۵۳ درصد كل جرائم سال ۲۰۱۵ متشكل از جرائم سایبری بوده است.
كمرون از مشاورین مستقل پدافند سایبری در نتیجه تحقیقات خود در ارتباط با آخرین تحولات حملایت سایبری اخطار داده است: بدلیل تصور واهی از پایین بودن احتمال دستگیری و درآمدزایی بالا، افرادی جهت كسب و كار و گذران امور زندگی، دست به ارتكاب جرائم سایبری می زنند.
او تاكید كرده است آینده ی این جرائم با كمك عملیات سایبری پیچیده، تبدیل به تجارتی پول ساز، رقابتی و سازمان یافته یافته می گردد. عملیاتی كه با تحقیق و توسعه همراه بوده و هكرها با نوآوری تلاش در تولید تهدید خواهند كرد.
رئیس یگان بین المللی جرائم سایبری اعتقاد دارد: اعضای باسابقه شورای كسب و كار انگلستان باید جدی تر در مورد راهكارهای دفاعی فكر كرده و پلیس را در مبارزه ضد جرائم سایبری كمك كنند. این بدان مفهوم است كه صاحبان مشاغل باید در مورد شكل و شمایل آتی تهدیدات سایبری بیشتر اندیشه كنند.
جهت تصور چشم انداز تهدیدات سایبری، ابتدا باید به باج افزارها، بذری كه این روزها ریشه انداخته نگاهی كرد؛ طبق گزارشات آرسین از تحلیل گران شركت BitDefender، این شرایط سخت تر و طبق پیش بینی حملات باج افزاری با اینترنت اشیاء و حس گرهای هوشمند آمیخته خواهد شد. در آینده تجهیزات هوشمند خانگی و دفتری به گروگان گرفته و از مالك خواسته می گردد جهت دسترسی به حتی چراغ و سایر وسایل، پول پرداخت كند.



خطر در كمین اتومبیل های هوشمند


از جانب دیگر یكی از مسئولان ارشد امنیتی شركت اینتل و از مشاورین جرائم سایبری NCA از تسری باج افزارها به دنیای اتومبیل های هوشمند اطلاع داده و می گوید: در آینده ای نزدیك شاهد افرادی هستیم كه از كنترل وسیله نقلیه خود درمانده و ناچار به پرداخت باج هستند، حال صحبت از خودروهای بدون راننده نیست بلكه صرفاً اتومبیل های متصل به اینترنت مد نظر است. مركزیت و خط مقدم تهدیدات سایبری در وسایلی خواهد بود كه با اینترنت اشیاء اداره می گردند.
كافیست سازمان ها به هنگام طراحی، دچار كوچك ترین نقصان حفاظتی شوند تا در برابر حملات سایبری صدمه پذیر گشته و كنترل تمام سیستم را از دست بدهند. تنها با یك نقطه ضعف نرم افزاری تحت وب، دسترسی مستقیم به زیر ساخت های مراكزی نظیر كنترل و كسب اطلاعات، خطوط لوله و انتقال نیرو، راه آهن، فرودگاه ها و... براحتی میسر خواهد بود.


كاربرد ربات ها الزامی می شود

پیش بینی جرائم سایبری تنها در تكامل و توسعه خلاصه نشده و گاه ملزم به وقوع یك انقلاب است. در آینده، پیشگیری های امنیتی منوط به استفاده از ربات ها خواهد بود. از آنجاكه نیروی كار به سمت اتوماسیون حداكثری در حركت است، ۳۵ درصد كارهای امروزی انجام شده توسط انسان، بر عهده ربات ها خواهد بود.
بر مبنای اطلاعات سایت پلیس فتا، كارشناسان پیش بینی همواره اعلام داشته اند، حملات تروریستی افزایش شدیدی خواهند داشت چراكه با رایج شدن ربات و هك شدن آن ها، شاهد حملات انتحاری-انفجاری خواهیم بود و با چهره ی جدیدی از ترور بنام ترور سایبری مواجه خواهیم شد.
هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، ربات ها را قادر به برنامه نویسی مجرمانه خودمختار خواهد نمود و پیش بینی می گردد تا سال ۲۰۴۰ جرائم سایبری، بیش از انسان توسط ربات صورت گیرد. در سال های آتی خودروهای بدون راننده وارد بازار شده و این خود تهدیدی افزون به ارتكاب جرائم سایبری خواهد بود، با فریب سیستم GPS خودرو، بستر انحراف خودرو از مسیر و سرقت آن فراهم می گردد.


پهپاد رُبایی

علاوه بر چالش های فراوان امنیتی اتومبیل های بدون راننده، پیك های پهپادی هم در آماج خطر و حملات هكرها قرار می گیرند. اگر چنین پهپادهایی كه هم اكنون مورد كاربری سایت هایی نظیر آمازون قرار گرفته اند، هك شوند و مرسوله ها مورد سرقت قرار بگیرند چه باید كرد؟
اگر تعداد زیادی از آن ها هك شود و ارتشی از آن ها بوجود بیاید چه می شود؟ بیم آن می رود كه پهپادهای هك شده همچون بمب به اتوبان ها افكنده شده یا به سمت هواپیماهای در حال صعود برخورد كنند.
همینطور با ارتكاب به جرائم سایبری نوین، نه تنها ربات ها بلكه انسان ها هم قابلیت اجماع در یك محل خاص را دارند، وابستگی بیش از اندازه انسان به تكنولوژی سبب شده مجرمین سایبری با هك كردن تابلوهای اطلاعاتی ایستگاه های راه آهن و فرودگاه، گروه بزرگی از مردم را سردرگم و در محوطه ای خاص تجمیع كرده و در نتیجه بستر مناسبی برای انجام حملات تروریستی را بوجود بیاورند.



1397/05/05
14:59:30
5.0 / 5
4946
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است