بازی لیزر تگ در ایران

هواپیماهای پیام از موانع پریدند

هواپیماهای پیام از موانع پریدند لیزر تگ: وزیر ارتباطات با ابراز امیدواری نسبت به انجام اولین پرواز بین المللی فرودگاه پیام در نیمه نخست امسال به مقصد نجف اشرف، تاكید كرده است كه یكی از برنامه های مهم ستاد اقتصاد مقاومتی بحث افتتاح فرودگاه مسافری پیام است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، شركت خدمات هوایی پیام به دنبال توافق بین شركت مخابرات ایران و شركت پست جمهوری اسلامی ایران جهت تسهیل در عرضه خدمات پستی و مخابراتی شكل گرفت و از سال ۱۳۶۹ تحت عنوان مركز خدمات هوایی جهت عرضه خدمات هوایی، حمل ونقل، توزیع بار، كالاهای پستی و عرضه خدمات هلیكوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراكز، دستگاه ها و امكانات مخابراتی و پستی كشور فعالیتش را آغاز كرد.
با عنایت به موقعیت و جایگاه شركت و همجواری آن با تهران بنا به مصوب تیرماه ۱۳۸۲ هیات دولت ۳۶۰۰ هكتار از اراضی فرودگاه پیام، به عنوان منطقه ویژه اقتصادی تعیین شد و با عنایت به وظایف مندرج در اساس نامه و پتانسیل قانون منطقه ویژه و امكانات موجود، فعالیت های این شركت در چهار زمینه خدمات فرودگاه، ایرلاین پیام، منطقه ویژه اقتصادی و هاب پستی تقسیم بندی شد.
همینطور در سال ۱۳۹۰ علاوه بر ماموریت هایی كه به شركت واگذار شده بود، استقرار صنایع سبز و پردازش واردات و صادرات در منطقه ویژه اقتصادی پیام مطرح و به وظایف قبلی افزوده شد و این در شرایطی بود كه منطقه ویژه اقتصادی پیام در محدوده ای به وسعت ۳۶۰۰ هكتار در اراضی ۱۰هزار هكتاری فرودگاه بین المللی پیام واقع در استان البرز تاسیس شد و هدف از طریق اندازی و تأسیس این منطقه ویژه اقتصادی، حمل و نقل بار هوایی و پستی، فرآوری كالا، انبارداری، خدمات سردخانه ای، صنایع ICT و صادرات اعلام گردید.
اما ماموریت های اولیه فرودگاه پیام باربری بود كه به تمام كشور و مناطق دنیا خدمات عرضه نماید كه در مواقع اضطراری می تواند جایگزین فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام (ره) شود، علاوه بر این مركز تعمیراتی هواپیما و بالگرد در پیام مستقر است.
هم اكنون حدود ۱۰ مدرسه خلبانی در پیام مستقر است و خدمات هوانوردی عمومی، پروازهای تفریحی و خدمات بالگرد در پیام عرضه می گردد و طول باند فرودگاه ۴۱۵۰ عرض باند ۶۰ متر و مقاومت باند pcm 75 است كه بنا بر اعلام، توانایی پذیرش انواع هواپیماهای پهن پیكر را هم دارد.
به تازگی محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - از سالن ترمینال مسافری فرودگاه بین المللی پیام بازدید و تاكید كرده كه یكی از برنامه های مهم ستاد اقتصاد مقاومتی، بحث افتتاح فرودگاه مسافری پیام است.
مبحث مسافری شدن فرودگاه پیام اما به سالهای قبل مربوط است اما اكنون عملیات احداث سالن ترمینال این فرودگاه كه سالیان متمادی در استان البرز مشغول به فعالیت باری و پستی بوده و بعد از پیمودن دوره ركود، مجددا پروازهای باری اش در حال انجام می باشد، رو به اتمام بوده و باند فرودگاه اصلاح شده و مسئولان هم در حال دریافت مجوزهای لازم هستند.
البته به قول وزیر ارتباطات در جهت مسافری شدن فرودگاه پیام مشكلاتی وجود دارد كه یكی، بحث جاده دسترسی به فرودگاه پیام است كه بنا شده استاندار البرز اعتبارات لازم را جهت تكمیل و تسهیل مسیر دسترسی تخصیص دهند و مشكل دوم هم بحث دفن زباله در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام است كه باید سریعا به آن رسیدگی شود.
به هر حال سالهاست كه در منطقه «حلقه دره» زباله های كرج دفن می گردد كه ظاهرا تابحال جلسات متعددی جهت حل این مشكل با استاندار و محیط زیست برگزار شده و پیگیری های متعددی در این باره انجام شده است. البته در كنار بوی نامطبوع زباله ها، «حلقه دره» بدلیل تجمع پرندگان و وزش باد و امكان پرتاب زباله های سبك به هوا، مغایر استانداردهای پرواز است كه این معضل هم باید حل شود.
با این وجود وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن ابراز امیدواری جهت مسافری شدن فرودگاه پیام در نیمه اول سال جاری گفته است كه اگر بر مبنای برنامه ریزی های مقتضی كارها پیش برود، شاید بتوانیم در هفته دولت، نخستین پرواز بین المللی فرودگاه پیام را به مقصد نجف اشرف شاهد باشیم كه این مهم البته منوط به تلاش همه جانبه استان است.
در این زمینه سال قبل مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام گفته بود، اتصال زیرگذر آیت الله هاشمی به فرودگاه پیام، آخر دفن زباله های شهر كرج در اراضی مجاور باند فرودگاه پیام و همراهی دستگاه های استانی برای محصور نمودن اراضی منطقه ویژه اقتصادی پیام، از الزامات قانونی ضروری برای آغاز پروازهای مسافری در كرج است.

به گفت او بخش عمده ای از زیرساخت های یك فرودگاه بین المللی در این فرودگاه مهیا بوده است و پتانسیل بزرگی برای منطقه به حساب می آید و بر مبنای یك تحلیل علمی-اقتصادی آغاز پروازهای مسافری سبب رونق اقتصادی و تولید ارزش افزوده چشمگیر برای كل منطقه ویژه اقتصادی پیام و استان البرز خواهد شد.1397/04/10
23:15:11
5.0 / 5
5341
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است