بازی لیزر تگ در ایران
مهر خبر می دهد؛

جنجال انتشار اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی، دو وزیر رو در روی هم

جنجال انتشار اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی، دو وزیر رو در روی هم لیزر تگ: بعد از دستور رئیس جمهور به وزارتخانه ها برای انتشار اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی، اكنون وزیر صنعت، همتایش در وزارت ارتباطات را خطاكار می داند و می گوید نباید این فهرست منتشر می شد.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، هفته گذشته بود كه محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی برای واردات گوشی تلفن همراه، موجی از همراهی با دولت در جهت مبارزه با فساد و رانت را به راه انداخت. این حركت كه مورد توجه و تقدیر فعالان اقتصادی و بخش خصوصی قرار گرفت، مطالبه ای عمومی را از دولت به راه انداخت كه در یك حركت همراه و حمایتی از این اقدام، دولتمردان در هر وزارتخانه ای، اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی را اعلام نمایند.
این موضوع، واكنش رئیس جمهور را هم به دنبال داشت و او هفته گذشته، به تمامی وزارتخانه های دولتی دستور داد تا اسامی دریافت كنندگان دلار ۴۲۰۰ تومانی را برای آگاهی عموم مردم، منتشر نمایند. پس از آن بود كه خیلی از وزارتخانه ها به خصوص معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمودند كه ظرف چند ساعت، اسامی مذكور را منتشر خواهند كرد. هر چه باشد، وزارت صنعت، معدن و تجارت بعنوان متولی سیستم ثبت سفارش كشور، نقش عمده ای در واردات و معرفی متقاضیان دلار ۴۲۰۰ تومانی به بانك مركزی برای دریافت ارز را ایفا كرده است.
چند روزی از دستور رئیس جمهور در خصوص انتشار اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی می گذرد و خبری از انتشار این فهرست نیست. در صورتی كه امروز محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست خبری خود، دیدگاهی دیگر را در این راستا عنوان كرد؛ اظهارنظری كه خیلی از رسانه ها آن را به مخالفت وی با دستور رئیس جمهور در خصوص انتشار این اسامی، تعبیر كردند.
شریعتمداری در نشست خبری خود ابتدا انتقادات تندی را ضد وزیر جوان كابینه كه برای نخستین بار خط شكنی كرده و اسامی دریافت كنندگان ارز دولتی را منتشر نموده است، مطرح نمود و در عین حال اعلام نمود: بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران، اسامی افرادی كه ارز ۴۲۰۰ تومانی را به آنها داده شده است را در اختیار دارد، ازاین رو ما بعنوان وزارت صنعت نمی توانیم كه ثبت سفارش شدگان را افشا نماییم، چراكه اینطور به جنگ بخش خصوصی رفته ایم، این در شرایطی است كه لیست اعلامی از جانب وزیر ارتباطات، اسامی افرادی بود كه تخصیص ارز داشتند و تامین ارز آنها صورت نگرفته بود، ما نمی خواهیم به جنگ اقتصاد كشور برویم و اقتصاد را به هم بریزیم، ازاین رو با استفاده از نیروی عقل خدادادی، تصمیماتی خواهیم گرفت كه به صلاح اقتصاد باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: با بیان اسامی افرادی كه ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و كالا وارد كرده اند، مخالفت نداریم و اتفاقا موافق با دریافت این اسامی از جانب نهادهای نظارتی هستیم، اما نكته اینجا است كه هر یك از انواع ارز، هزینه مبادله متفاوتی دارد و قیمت تمام شده آن را هم باید بر این مبنا محاسبه كرد.
البته پس از انتشار اخباری كه در همان جلسه به گوش وزیر صنعت رسید، او مجدد اعلام نمود كه مخالفتی با انتشار این فهرست ندارد.
این گفته شریعتمداری در حالی است كه دقایقی قبل، آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در توئیتی اعلام نمود: با ایمان قلبی كه بر پایه «عقل خدادادی» است می گویم: فساد، موریانه و عامل بی ثباتی اقتصاد كشور است. بخش خصوصی پاكدست از انتشار لیست ارزبگیران حمایت كرده و خواهد نمود. باید به جنگ اقتصاد رانتی رفت.


1397/04/09
22:09:24
5.0 / 5
4273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است