بازی لیزر تگ در ایران

واتس اپی ها با كفش های آدیداس طعمه فیشینگ شدند

واتس اپی ها با كفش های آدیداس طعمه فیشینگ شدند لیزر تگ: متخصصان امنیت سایبری به كاربران اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ اخطار دادند كه با دریافت یك پیام تبلیغاتی در خصوص تخفیف خرید كفش های آدیداس، در معرض حملات فیشینگ قرار گرفته اند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت irishexaminer، گزارش های بسیار زیادی از جانب كاربران اپلیكیشن پیام رسان واتس اپ در كشورهای مختلف جهان انتشار یافته بود كه نشان می داد همه آن ها گرفتار یك حمله فیشینگ شده اند كه به باعث آن، مجرمان سایبری می توانند از اطلاعات شخصی و حساب كاربری گوشی هوشمند یا دستگاه الكترونیكی متصل به اینترنت آن ها سوءاستفاده كنند. درواقع، نقطه اشتراك همه قربانیان این حمله فیشینگ، دریافت یك پیام تبلیغاتی در خصوص خریداری كفش های برند آدیداس (Adidas) با تخفیف ویژه بود.
خیلی از قربانیان این حمله فیشینگی گفته بودند كه بعد از دریافت این پیام تبلیغاتی در خصوص تخفیف ویژه خریداری كفش های آدیداس و كلیك برروی لینك مربوطه درج شده در زیر پیام مذكور، گرفتار مجرمان سایبری شده اند.
كاربران درصورتی كه برروی لینك درج شده در زیر پیام تبلیغاتی آدیداس كلیك می كردند، به وب سایتی ارجاع داده می شدند كه باید اطلاعات خصوصی خویش را وارد كنند. در این وب سایت بعد از ورود و تكمیل اطلاعات، به قربانیان گفته می شد كه پس از گذشت هفت روز، اعتباری به ارزش ۴۰ یورو دریافت خواهند كرد كه می توانند به باعث آن كفش های موردعلاقه خویش را از برند آدیداس تهیه و خریداری كنند.

متخصصان امنیت سایبری و كارشناسان فناوری اطلاعات فعال در شركت امنیت كامپیوتر و آنتی ویروس ESET به كاربران تمامی كشورها اخطار داده اند در صورتی كه چنین پیامی را دریافت نمودند، به هیچ عنوان برروی لینك درج شده در زیر آن كلیك نكنند و اطلاعات شخصی خویش را در هیچ وب سایت نامعتبر و نامعلومی به ثبت نرسانند.

آن ها در ادامه تاكید كرده اند كه خیلی از كاربران در كشورهای نروژ، ایرلند، سوئد، ایالات متحده آمریكا، هلند، بلژیك و غیره قربانی این حملات فیشینگ شده اند و بسیاری دیگر از كاربران در جهان هم از دریافت چنین پیامی اطلاع داده اند.

شروت بعنوان یكی از متخصصان امنیت سایبری فعال در شركت ESET می گوید: وقتی كه یك حمله بدافزاری یا فیشینگی در كشورهای اروپایی منتشر می گردد و قربانیان زیادی می گیرد، به سرعت در تمامی كشورهای جهان هم منتشر خواهد شد.

بسیاری از كاربران واتس اپ در ایران هم چندی قبل از دریافت چنین پیام آلوده و مشكوكی اطلاع داده بودند.
1397/03/29
15:32:43
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: اپل , اطلاعات , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است