بازی لیزر تگ در ایران

پیش بینی حركات با كمك هوش مصنوعی

پیش بینی حركات با كمك هوش مصنوعی به گزارش لیزر تگ محققان یك سیستم هوش مصنوعی ساخته اند كه می تواند حركات را پیش از اتفاق افتادن پیش بینی نماید.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر به نقل ازدیلی میل، یك ماشین هوشمند با قابلیت پیش بینی حركت فرد در چند دقیقه بعد تولید شده است.
محققان به یك سیستم هوش مصنوعی الگوهای رفتاری افراد را آموزش داده اند. بدین سان این ماشین می تواند به درستی حركت بعدی فرد را از چند دقیقه قبل پیش بینی نماید.
محققان دانشگاه بن در آلمان این سیستم را ساخته اند. جالب آنكه هوش مصنوعی مذكور با مشاهده ساعت ها ویدئوهای آشپزی می تواند حركات را پیش بینی نماید.
دكتر یورگن گال معتقد می باشد نرم افزار هوشمند به تدریج می تواند حركات انسان را ساعت ها پیش از انجام پیش بینی نماید.
محققان برای آموزش پیش بینی به این سیستم روی ویدئوهای آشپزی تمركز كردند. آنها با كمك این ویدئوها توانستند به ماشین آموزش دهند فعالیت هایی مانند خرد كردن گوجه فرنگی، اضافه كردن نمك یا پنكیك درست كردن را شناسایی كند.
در كل برای آموزش این سیستم از ۴۰ ویدئو استفاده شد. هر كدام از این ویدئوها حاوی ۲۰ عمل مختلف بودند. بعد از چهار ساعت الگوریتم توانست توالی رویدادهای مورد نیاز برای پخت یك غذا را شناسایی كند.
درمرحله بعد مراحل یادگیری سیستم آزمایش شد. بنابراین ویدئوهایی تازه برای سیستم نمایش داده شد. مانند گذشته به ماشین اطلاعات داده شد كه چه اتفاقی می افتد. در این نقطه از الگوریتم خواسته شد تا عمل بعدی را پیش بینی نماید.
هوش مصنوعی توانست به درستی اعمال را در آینده نزدیك پیش بینی نماید. نرخ صحت پیش بینی دربازه های زمانی كوتاه مدت بیش از ۴۰ درصد بود. اما این شاخص برای فعالیت های دراز مدت از ۳ دقیقه، به ۱۵ درصد كاهش پیدا كرد.
گال تصمیم دارد در آینده شیوه پیش بینی این سیستم را بهبود دهد.
 

1397/03/27
18:23:24
5.0 / 5
5138
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است