بازی لیزر تگ در ایران

طراحی نرم افزار دوام پل

طراحی نرم افزار دوام پل به گزارش لیزر تگ محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر موفق به طراحی نرم افزاری برای دوام پل میان قشم-بندرعباس شدند.به گزارش لیزر تگ به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، سید حسام مدنی یكی از مجریان پروژه «مواد طبیعی و مصنوعی جایگزین سیمان و ساخت بتن های بادوام برای افزایش طول عمر سازه های بتنی در كشور» اظهار داشت: در این پژوهش نرم افزاری تحت عنوان «طراحی عمر مفید بتن مسلح دریاپایدار» طراحی شد.
وی جمع آوری اطلاعات آزمایشگاهی ۳۰ ساله دانشگاه صنعتی امیركبیر و مركز تحقیقات راه مسكن و شهرسازی جهت پیاده سازی در قالب یك مدل و نرم افزار كاربر دوست را از اهداف اجرای این پژوهش نام برد و ادامه داد: این نرم افزار قابلیت استفاده گسترده در مقاصد طراحی بر مبنای دوام سازه های بتن مسلح در شرایط صدمه رسان محیط دریا را دارد.
به گفته وی، استفاده از نرم افزار برای طراحی بتن تا میلیاردها دلار از هزینه های ناشی از خرابی زود هنگام سازه های بتن مسلح بخصوص انواع استراتژیك همچون اسكله ها خواهد كاست.
مدنی تصریح كرد: این نرم افزار در طراحی بر مبنای دوام سازه «پل» بین قشم و بندرعباس مورداستفاده قرار گرفته است كه نشانگر رجحان طراحی انجام شده با استفاده از این نرم افزار نسبت به طرح مشاور نروژی پروژه است.
وی با اشاره به نحوی اجرای این طرح بیان كرد: طراحی نرم افزار مستلزم یك مطالعه تئوریك قوی بر روی مدلهای موجود و انتخاب یك مدل مناسب احتمالاتی و پیاده كردن دیتاهای اولیه بر مبنای روش های قابلیت اعتماد در نرم افزار بود. وی ادامه داد: علی رغم پیچیدگی های پنهان در ساختار نرم افزار، با عرضه آموزش های مقدماتی به مهندسان عمران امكان استفاده از این نرم افزار میسر است.
این محقق با تاكید بر اینكه نرم افزار و مدل برازش یافته قابلیت استفاده وسیع در سطح جهان را دارد، خاطرنشان كرد: بخصوص دیتاهای پیش فرض نرم افزار برای مناطق حاشیه خلیج فارس تهیه شده است كه قابلیت استفاده در ایران و كشورهای مجاور را بالا می برد. شایان ذكر است هم اكنون درخواست های مختلف از كشور های عربی حاشیه خلیج فارس جهت استفاده از این نرم افزار مطرح شده است.
وی با اشاره به مزایای این نرم افزار اضافه كرد: تولید نرم افزار حاضر مستلزم داشتن دانش در زمینه تكنولوژی بتن و مباحث طراحی بر مبنای دوام سازه های بتن مسلح است، همینطور نیاز به دیتاهای اولیه برای صحت سنجی عملكرد نرم افزار و تولید داده پیش فرض می باشد كه به این دلایل امكان طراحی نرم افزار برای هر مجموعه ای به راحتی امكانپذیر نیست.
 

1397/02/23
15:43:46
5.0 / 5
5120
تگهای خبر: تولید , نرم افزار , اپل , دیتا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است