بازی لیزر تگ در ایران

اقدام جدی اتحادیه اروپا برای مقابله با حملات سایبری

اقدام جدی اتحادیه اروپا برای مقابله با حملات سایبری لیزر تگ: بانك مركزی اروپا (ECB) اخیرا با انتشار چارچوب و اساس نامه جدیدی می خواهد آمادگی بانك های اتحادیه اروپا را در قبال حملات سایبری بسنجد و به تقویت قوای دفاعی آنها بپردازد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت cyber scoope، در سالهای اخیر كه حملات سایبری به شدت رشد كرده است، موسسه های تحقیقاتی و تحلیلی بسیاری در جهان اخطار داده اند كه سال ۲۰۱۸، سال حملات سایبری و بدافزاری به سازمان های بزرگ، شركت ها و نهادهای دولتی در جهان خواهد بود.

حالا بانك مركزی اروپا (ECB ) در جهت تقویت و افزایش قدرت دفاعی بانكهای اتحادیه اروپا و موسسات مالی و اعتباری این كشورها در برابر حملات سایبری، بدافزاری و باج افزاری اعلام نموده كه می خواهد با معرفی و تولید یك چارچوب و با همكاری متخصصان فناوری و اطلاعات فعال در حوزه امنیت سایبری و هكرهای سفید، سیستم بانكی اتحادیه اروپا را به صورت اساسی در قبال حملات سایبری تقویت كند.

این چارچوب اروپایی كه به منظور مقابله با تهدیدات سایبری اندیشیده و طراحی شده است، مقرر است به عنوان اولین برنامه جدی اروپا برای افزایش قوای دفاع سایبری خود در ماه جاری میلادی منتشر شود و میزان آمادگی و نحوه مقابله بانك های دولتی، خصوصی، تالار بورس و سهام و همینطور موسسات مالی و اعتباری را بسنجد و در نهایت، به افزایش قوای دفاعی در برابر حملات سایبری بینجامد.

بر اساس گزارش های انتشار یافته، بد افزارها، باج افزارها و حملات DDOS همچون تهدیدهای امنیتی بودند كه از سال ۲۰۱۶ كاربران فضای مجازی را در معرض خطر حملات سایبری قرار داده اند و باعث لو رفتن اطلاعات شخصی و محرمانه آنها شده است. طبق آمار، حملات سایبری در سال قبل ۲۰۱۷ میلادی هم به اوج خود رسیده و حالا خبر اینكه مقرر است در سال های آتی اوضاع از این كه هست هم نابسامان تر شود، بسیار نگران كننده به نظر می رسد.

همانطور كه در اخبار گذشته اشاره شده است، سالانه بانك ها، شركت ها و سازمان های دولتی و خصوصی بزرگی در سراسر جهان متحمل خسارات و صدمه های جبران ناپذیری می شوند كه همچون مهم ترین آنها می توان به حمله سایبری به شركت مالی اكوئیفاكس در آمریكا، سازمان بهداشت و سلامت در انگلستان، وزارت های دفاع و امور خارجه خیلی از كشورها، شركت حسابرسی دیلویت (Deloitte) در آمریكا اشاره نمود.

بنابراین می توان گفت خطر حملات سایبری در كمین تمامی افراد، كاربران و شركت های كوچك و بزرگ در جهان است و دیگر نمی توان ادعا كرد كه كسی از گزند و خطرات حملات سایبری در امان است.

حمله سایبری توسط بدافزار واناكرای (WannaCry) به صورت قطع یكی از مهلك ترین حملاتی است كه در طول سالهای اخیر صورت گرفته است.

حملاتی كه بدافزار واناكرای در سال قبل به كشورها، سازمانها و شركتهای بسیاری كرد، خسارات جبران ناپذیر بسیاری را برای آنها برجای گذاشت. اخیرا هم ویروس كامپیوتری و بدافزار "خرگوش بد" سر و صدای بسیاری به راه انداخته است و به شركت ها و بانك ها و موسسات كوچك و بزرگی در كشورهای مختلف بخصوص در اروپا حمله كرده و اطلاعات محرمانه آنها را به سرقت برده است.


1397/02/22
19:12:37
5.0 / 5
5201
تگهای خبر: اطلاعات , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است