بازی لیزر تگ در ایران
توسط محققان صورت گرفت؛

بررسی عوامل مختلف در پوسته های خاك زیستی، تنوع گونه های مناطق خشك

بررسی عوامل مختلف در پوسته های خاك زیستی، تنوع گونه های مناطق خشك لیزر تگ: برگزیده جشنواره خوارزمی موفق شد اثبات كند عوامل مختلفی همچون لیسه های، سینوباكتری ها و گیاهان نقش مهمی در تثبیت خاك زیستی دارند.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، دكتر بورخارد بودل موفق به كسب رتبه سوم طرح های توسعه ای در گروه تخصصی زیست فناوری و علوم پایه پزشكی سی و یكمین جشنواره بین المللی خوارزمی از كشور آلمان شد.
طرح وی كه در مورد «گیاه شناسی و سیستماتیك» است در دانشگاه كایزرسلاوترن آلمان انجام گرفته شده است.
در این پروژه، پوسته های خاكی بیولوژیكی (BSC) جوامع متشكل از لیسه ها، گلسنگ ها، جلبك ها، قارچ ها و باكتری های هتروتروف با تنوع شكل كه در لایه و چند میلیمتر زیر آن و یا به ندرت در لایه چند سانتی متری خاك زندگی می كنند مورد بررسی قرار گرفتند.
وی در این پژوهش نشان داد كه جوامع متشكل از لیسه ها آغاز به كلونیزاسیون بر روی خاك می كند و كربن و نیتروژن را به خاك برمی گردانند. این مورد بسته به منطقه اقلیمی، آنها یا مرحله نهایی پوشش گیاهی هستند یا زمین را برای تكثیر بیشتر پوشش گیاهی آماده می كنند.
وی اثبات كرد كه پوسته خاكی بیولوژیكی در تمام مناطق اقلیمی زمین رخ می دهد اما در مناطق گرم و سرد خشك غالب است. پوسته های خاكی بیولوژیك معمولا توسط سینوباكتری ها آغاز می شوند فقط در مناطق معتدل آنها ممكن است توسط جلبك های سبز آغاز شوند. در آب و هوای متعدل پوسته های خاكی بیولوژیكی به یك تركیب گیاهی پیچیده تر همچون لیسه ها و گلسنگ ها تبدیل می شوند.
این تحقیق نشان داد آنها به صورت قابل توجهی خاك را تثبیت كرده و از فرسایش خاك جلوگیری می كنند. گیاهان نقش مهمی در روند تثبیت خاك ایفا می كنند و بخش مهمی از افزایش كربن پوسته بیولوژیكی را هم بر عهده دارند.
علاوه بر غنی سازی مواد مغذی و تثبیت خاك، آنها همینطور می توانند به تنوع گونه های مناطق خشك و نیمه خشك منجر شوند. تابحال بیش از ۱۶۰۰ گونه مختلف از سطوح مختلف سازمانی و طبقه بندی از پوسته های خاكی بیولوژیك جهان شناخته شده اند.
پروفسور بورخارد بودل دكترای خویش را در رشته گیاه شناسی از دانشگاه ماربورگ در سال ۱۹۸۶ دریافت كرد. هم اكنون او بعنوان استاد گیاه شناسی در بخش زیست شناسی دانشگاه كایزرسلاوترن كار می كند. تحقیقات بودل شامل اكولوژی و اكوفیزیولوژی گلسنگ ها، جلبك ها و لیسه های پروتئین است.
سیستماتیك، فیلوژنی و فیلوژوگرافی لیسه ها و جلبك ها، تنوع، محیط زیست و اكوفیزیولوژی مناطق زیستی و فیلم های روی سنگ ها و خاك ها در مناطق خشك و نیمه خشك و محیط های كوچك جهان؛ مورفولوژی عملكردی و آناتومی گیاهان موارد مورد علاقه تحقیقاتی وی است. طرح فعلی او «پوسته قطبی» است.

1397/02/07
19:41:10
5.0 / 5
4790
تگهای خبر: پوست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است