بازی لیزر تگ در ایران
بر اساس گزارش یك نشریه انگلیسی؛

گوگل به ارتفاع ۵۸ متر از هر كاربر اطلاعات جمع كرده است

گوگل به ارتفاع ۵۸ متر از هر كاربر اطلاعات جمع كرده است لیزر تگ: در هفته های اخیر انتشار اخباری در مورد نقض گسترده حریم شخصی كاربران فیس بوك سبب جلب توجه افكار عمومی به تخلفات فراوان این شبكه اجتماعی شده است.به گزارش لیزر تگ به نقل از هات هاردویر، اما اگر تصور می كنید تنها فیس بوك در حال جمع آوری انبوهی از اطلاعات كاربران و فروش یا انتقال آن به شركت های ثالث است، كاملا در اشتباه هستید.
گوگل و سایت ها و شركت های زیرمجموعه آن اطلاعات بسیار بیشتری را در مقایسه با فیس بوك از میلیاردها نفر در سراسر جهان در اختیار دارند و بنابراین باید در قبال مردم بسیار مسئولانه تر عمل كنند؛ این در شرایطی است كه هنوز اطلاعات چندانی در مورد نحوه مدیریت داده های كاربران توسط این شركت در دسترس نیست.
بر اساس گزارشی كه نخستین بار در نشریه انگلیسی سان به چاپ رسیده، میزان اطلاعاتی كه گوگل از هر كاربر جمع آوری می كند آن قدر زیاد است كه با استفاده از آن می توان ۵۶۹۵۵۵ هزار صفحه كاغذ آ۴ را پر كرد. اگر این تعداد كاغذ روی هم قرار بگیرند، ارتفاع كل آنها بالغ بر ۵۸ متر خواهد شد.
جمع آوری این اطلاعات هم با استفاده از موتور جستجوی گوگل و هم با استفاده از خدمات نقشه گوگل، جی میل و یوتیوب صورت می گیرد. گوگل با استفاده از ابزار مختلف خود حدودا همه چیز را در مورد كاربرانش می داند؛ همچون اینكه آنها چه زمانی خانه را برای رفتن به محل كار ترك می كنند، چه زمانی به منزل می رسند، كجا می روند، روزانه از چه وسایل حمل و نقلی استفاده می نمایند و غیره.
بر اساس بررسی نشریه سان اطلاعاتی كه گوگل هر دو هفته یك بار از كاربرانش جمع آوری می كند ۲۳۷۳۱ صفحه كاغذ آ۴ را پر می كند. از این اطلاعات برای نمایش آگهی های در رابطه با علائق و سلائق افراد استفاده می گردد تا هر كاربر تنها محصولات تبلیغاتی را كه به آنها علاقه دارد، مشاهده كند. گوگل تمامی اطلاعات مربوط به وب سایت های مورد بازدید هر كاربر را هم در صورت استفاده از مرورگر كروم جمع آوری می كند.
داده های مربوط به هر عكس گرفته شده با گوشی اندرویدی، جزئیات اسناد پاك شده از سرویس كلود گوگل و خیلی از داده های دیگر هم توسط این شركت فناوری جمع آوری و نگهداری می گردد و به صورت كلی ۲.۸ درصد از كل ظرفیت سخت افزاری جهان برای ذخیره سازی اطلاعات كاربران گوگل بر روی سرورهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

1397/02/03
13:37:34
5.0 / 5
4984
تگهای خبر: اطلاعات , كاربر , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است