بازی لیزر تگ در ایران
همزمان با آغاز سفرهای نوروزی

هزینه تماس و پیامك هنگام پرواز چقدر است؟

هزینه تماس و پیامك هنگام پرواز چقدر است؟ لیزر تگ: در كنار استفاده از سرویس رومینگ بین المللی هنگام حضور در كشورهای خارجی، یكی دیگر از موارد استفاده از رومینگ، در طول پرواز است؛ زمانی كه هواپیما بلند شده و شما هنوز به مقصد مورد خود نرسیده اید. در چنین شرایطی اپراتورهای همراه تعرفه های مختلفی را برای تماس، پیامك و دیتای اینترنت در نظر گرفته اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، امكان استفاده از تلفن همراه برای ارسال یا دریافت صوت، پیامك و دیتا هنگام مسافرت به خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبكه اپراتور كشور مبدا، با استفاده از شبكه های تلفن همراه كشور مقصد را سرویس رومینگ بین الملل می گویند كه مشتركان اپراتورهای داخلی می توانند در كشورهای خارجی با استفاده از سیم كارت های وطنی از این سرویس ها استفاده كنند.

با وجود این، باآنكه بخش اعظم استفاده از سرویس رومینگ بین المللی، مختص حضور در كشورهای خارجی است، اما گاهی ممكن است در شرایط اضطرار و پیش از رسیدن به مقصد سفر، مشتركان در طول پرواز نیاز به برقراری ارتباط تلفنی و پیامكی داشته باشند؛ رومینگ پرواز اپراتورهای همراه برای چنین زمانی در اختیار كاربران قرار می گیرد.

البته استفاده از سرویس رومینگ پرواز برای هر یك از اپراتورها، تنها در صورت سفر با بعضی از خطوط هواپیمایی امكان پذیر است و تمامی خطوط هوایی از این سرویس پشتیبانی نمی كنند. ازاین رو لازم است پیش از اینكه سرویس رومینگ پرواز را برای گوشی خود فعال كنید، به خطوط هواپیمایی كه اپراتورتان از این سرویس پشتیبانی می كند توجه داشته باشید.

تعرفه های رومینگ در پرواز برای هر یك از اپراتورها

مشتركان همراه اول می توانند در طول پرواز (پس از برخاستن هواپیما و پیش از نشستن آن) از خدمات تلفن همراه خود شامل مكالمه، پیامك و دیتا استفاده كنند. جهت استفاده از این سرویس ویژه، باید سرویس رومینگ خویش را روشن و شبكه On Air را جست وجو كنید تا از خدمات مذكور بهره مند شوید. تعرفه مكالمه در همراه اول به ازای هر دقیقه ۸۵۰۰ تومان، تعرفه پیامك ۳۵۰۰ تومان و هر مگابایت اینترنت، ۶۰ هزار تومان است.

مشتركان ایرانسل هم می توانند در طول پرواز از خدمات تلفن همراه خود شامل مكالمه، پیامك و حتی اینترنت همراه استفاده كنند. جهت استفاده از این سرویس، كافیست سرویس رومینگ را پیش از خروج از كشور فعال كرده و بدین ترتیب بعد از برخاستن هواپیما تنها با روشن كردن گوشی، از خدمات مذكور بهره مند شوند. هزینه استفاده از خدمات تلفن همراه در طول پرواز برای اپراتور ایرانسل، به ازای هر دقیقه مكالمه ۹۰۰۰ تومان، هر پیامك ۳۰۰۰ تومان و اینترنت به ازای هر مگابایت ۷۰ هزار تومان است.

همچنین مشتركین رایتل می توانند در سفرهای هوایی و در طول پرواز (پس از برخاستن هواپیما و پیش از نشستن آن) از كلیه خدمات رایتل شامل تماس، پیامك و اینترنت همراه بهره مند شوند. هنگام استفاده از سرویس رومینگ پرواز رایتل، هزینه تماس بر اساس دقیقه محاسبه می شود، درواقع برای تماس های كمتر از ۶۰ ثانیه نیز، هزینه یك دقیقه تماس محاسبه در نظر گرفته می گردد و مبنای محاسبه هزینه اینترنت هر ۵۰ كیلو بایت است. تماس ها با رومینگ پرواز در رایتل، به ازای هر دقیقه ۸۵۰۰ تومان، ارسال پیامك ۳۰۰۰ تومان و اینترنت به ازای هر مگابایت، ۶۵ هزار تومان هزینه دارد.

از نكاتی كه باید به آن توجه داشت، این است كه هزینه مكالمات در تمامی اپراتورها به دقیقه محاسبه می شود؛ یعنی برای تماس های كمتر از ۶۰ ثانیه، هزینه كامل یك دقیقه دریافت می گردد. البته هم اكنون امكان دریافت تماس در طول پرواز برای هیچ كدام از اپراتورها وجود ندارد. همینطور روشن كردن گوشی در حالت رومینگ هزینه ای نخواهد داشت و تنها در صورت استفاده از هر یك از سرویس های تماس، پیامك و اینترنت مطابق با تعرفه های ذكرشده هزینه برای مشترك در نظر گرفته می گردد.
1396/12/28
20:16:23
5.0 / 5
5022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است