بازی لیزر تگ در ایران
وزیر ارتباطات تاكید كرد

به اشتراك نگذاشتن اطلاعات، بزرگترین اقدام ضدامنیتی

به اشتراك نگذاشتن اطلاعات، بزرگترین اقدام ضدامنیتی لیزر تگ: وزیر ارتباطات با اشاره به لزوم مقابله با فساد اداری، تصریح كرد: اگر دولت الكترونیكی محقق شود، مراجعات به ادارات كم می گردد و اگر می خواهیم با فساد مبارزه نماییم باید همه نهادها را به هم پیوند دهیم.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز در مراسم هفتمین جشنواره ملی ارتباطات و فناوری اطلاعات( فاوا ) و یكصد و چهل و یكمین سالگرد تاسیس وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار نمود: ما به لطف خداوند و زحمات همه همكاران موفق بودیم تمامی شاخص های عمومی و اختصاصی را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه بدهیم.
آذری جهرمی با اشاره به اینكه بنابه اعلام ITU در سال قبل میلادی ایران در بین كشورهای آسیایی بیشترین رشد شاخص های ICT و در دنیا دومین كشور از این بابت را بدست آورده است، اظهار داشت: امروز برگزیدگان جشنواره ملی فاوا، جایزه ملی كیفیت و جشنواره شهید رجایی، نمایندگان جامعه ای هستند كه این اتفاق را رقم زده اند كه جای تقدیر ویژه از آنان دارند.
عضو كابینه دولت تدبیر و امید خاطرنشان كرد: در سال قبل از میان كارمندان خانم یك نفر بعنوان برگزیده انتخاب گردید كه خوشبختانه امسال شاهدیم كه برگزیدگان خانم در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به هفت نفر رسیده است كه نشان داده است وعده و برنامه دولت برای ورود خانم ها و كمك گرفتن از آن ها در امور كشور در حال تحقق است.
او با اشاره به اینكه از نظر شاخص های IDI جمهوری اسلامی ایران شاهد چهار رتبه رشد بوده است، تصریح كرد: این درحالیست كه در سال قبل پوشش شبكه در كشور 62 درصد بوده است كه امسال با رشد قابل توجهی كه در این حوزه رخ داده است بخصوص با كمك همراه اول و همینطور بخش روستایی پوشش پهنای باند گسترده شده و انتظار داریم رشد شاخص وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات قابل قبول تر از قبل باشد و ان شاالله تكلیف دولت برای رشد 30 درصد شاخص ها را زودتر محقق نماییم.
او همینطور در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: كسانی كه مانع رشد خلاقیت های جوانان در حوزه فناوری اطلاعات با هر روشی می شوند، ضربه به حاكمیت آینده ایران می زنند.
آذری جهرمی با تاكید بر لزوم تحقق دولت الكترونیك برای مبارزه با فساد اداری، اظهار نمود: نگذشتن از كسانی كه ذهن مردم و اعتماد مردم را خدشه دار كرده اند، بسیار مهم است، اما مهم تر از آن این است كه نگذاریم جوانانمان كه در یك پست اداری با اختیارات لازم قرار دارند به فساد آلوده شوند.
وی در ادامه با بیان این كه شورای عالی فضای مجازی باید فصل الخطاب باشد، اظهار نمود: هنوز از ما سوال می گردد كه چرا از كسب وكارهای نوپا حمایت می كنید، اینها عامل براندازی هستند. در حالیكه این افراد از ما هستند و ما باید با حمایت خودمان آنها را جذب نماییم و نگذاریم كه غربی ها با حمایت خودشان آنها را جذب كنند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور با بیان این كه من وزیر ارتباطات بخشی از انرژی خویش را برای اتصال دو دستگاه به یكدیگر صرف كرده ام و هنوز موفق نشده ام، اظهار داشت: آخرین بهانه ای كه آورده می گردد بحث امنیت است در حالیكه بزرگترین اقدام ضد امنیتی همین به اشتراك نگذاشتن اطلاعات بین دستگاهی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان كرد: با دست روی دست گذاشتن ابزارهای بین المللی روی كار آمده و حاكمیت مان را در دنیای آتی از دست خواهیم داد.
وی ادامه داد: امروز هنوز از ما سوال می گردد چرا از كسب و كارهای نوپا حمایت می كنید، اینها عامل نفوذند، اما باید اظهار داشت كه لازم است جوانها را برای خودمان حفظ نماییم، ممكن است جوانها از من وزیر گلایه داشته باشند، باید بگذاریم حرف بزنند، تا امید برایشان تولید شود تا بدانند حرف هایشان شنیده و پیگیری می گردد.

آذری جهرمی همینطور تصریح كرد كه از ظرفیت علما، دانشمندان و متخصصان استفاده نماییم تا با رقم زدن اقتصاد دیجیتال، خودمان سهمی در بازار جهانی داشته باشیم؛ اشكالات را درحوزه مقابله با فساد با استفاده از ICTحل نماییم.
آذری جهرمی همینطور از آزادسازی و خصوصی سازی خدمات شركت ملی پست به منظور بهتر كردن این خدمات در آینده اطلاع داد.
وی با بیان این كه جمهوری اسلامی ایران طبق آمار مركز ITU بیشترین رشد را در كشورهای آسیا پاسیفیك داشته است، اظهار داشت كه این دستاورد نتیجه تلاش های فعالین حوزه فاواست.
او با بیان این كه در سال قبل پوشش شبكه ۳G و ۴G در كشور به ۶۰ درصد رسیده است، اظهار نمود: سال آینده این درصد بیشتر هم خواهد شد و طبق آن چیزی كه مجلس شورای اسلامی در برنامه ششم توسعه تثبیت كرده است ما باید ۳۰ رتبه رشد را در حوزه فاوا تجربه نماییم كه امیدواریم این هدف را پیش از اتمام برنامه ششم توسعه محقق نماییم.
وی با تاكید بر نقش پررنگ توسعه دیجیتال و فضای فناوری اطلاعات در رشد اقتصادی، اظهار نمود: می توانیم با توسعه این فضا موجبات افزایش بهره وری، اشتغال و رشد شاخص های اقتصادی را فراهم نماییم. همان گونه كه رییس جمهوری در حوزه تحول دیجیتال تاكیداتی دارند ما هم برنامه های خویش را برای تحول دیجیتال در حوزه های مختلف صنعتی، كشاورزی و اقتصادی اعلام خواهیم كرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان این كه حاكمیت آینده از آن تحول دیجیتال است، اظهار داشت: كسانی كه با هر چارچوبی جلوی رشد خلاقیت ها و توسعه فناوری اطلاعات را می گیرند در واقع به حاكمیت آینده ما ضربه می زنند. ما نباید برای تحولات دیجیتال دست انداز درست نماییم و بگوییم كه یكسری از مشاغل سنتی از بین می رود كه البته این تحولات موجبات بهره وری و رشد بیشتر را فراهم خواهد نمود كه در آن صورت هم سرمایه گذاری و اشتغالزایی صورت خواهد گرفت.
آذری جهرمی با بیان این كه دستگاه های مختلف در حوزه پیام رسان ها مسئولیت دارند، اظهار نمود: رییس جمهور به ما دستور داده اند كه سند تحول دیجیتال را اعلام نهایی نماییم. واقعیت این است كه ما باید بدانیم كه چه میزان از شبكه انرژی ساختمان ها هوشمند است و ما برای سال آینده مقرر است چه اقداماتی را انجام دهیم.
وی با بیان این كه امید زمانی محقق می گردد كه جوانان ما بدانند مطالباتشان شنیده و پیگیری می شوند، اظهار نمود: با همراهی همه ظرفیت های خوبی كه در كشور داریم باید موجبات تحول دیجیتال را فراهم كنیم؛ پیش از این كه غربی ها این كار را برای ما انجام دهند ما خودمان باید این كار را بكنیم و نگذاریم در این حوزه به مستعمره آنها تبدیل شویم.1396/12/21
14:30:03
5.0 / 5
4717
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است