بازی لیزر تگ در ایران
برای جلوگیری از شیوع آنفولانزا؛

نابودی میكروب های مدارس با ربات جدید

نابودی میكروب های مدارس با ربات جدید به گزارش لیزر تگ اخیرا رباتی در مدارس اوكلاهما به كار گرفته شده كه با كمك اشعه مافوق بنفش میكروب های موجود در كلاس ها را پاكسازی می كند.به گزارش لیزر تگ به نقل از میل آنلاین، در مدارس ایالت اوكلاهما آمریكا رباتی به كارگرفته شده كه جرم و میكروب را از كلاس ها پاكسازی می كند. این ربات برای جلوگیری از شیوع آنفلونزا در مدارس این ایالت به كار گرفته شده است.
شركت Norman Regional Health System دوسال قبل این ربات ها را به قیمت ۱۲۵ هزار دلار خرید و الان آنها را به مدارس محلی قرض می دهد تا از شیوع بیماری های عفونی جلوگیری نمایند.
ربات مذكور به صورت معمول اتاق های بیماران و توالت ها عمومی را در ساختمان های Norman Regional پاكسازی می كند تا از شیوع عفونت جلوگیری كند. به هرحال ربات حباب با عرض ۱۴ فوت تولید و سپس نورمافوق بنفش C در این حباب تولید می كند. این نور جرم های موجود در حباب را از بین می برد.
نور مافوق بنفش سی توسط خورشید تولید می گردد اما به اتمسفر نفوذ نمی نماید. ازاین رو خیلی از ویروس و باكتری ها مكانیسم دفاعی در برابر آن را ندارند و با تابش از بین می روند.
این نور دی ان ای ویروس و باكتری را از بین می برد و بدین سان از گسترش آنها جلوگیری می كند. البته انسان در برابر نور مافوق بنفش سی هم مصون نیست و باید هنگام عملیات پاكسازی از اتاق مذكور خارج شود.
 

1396/12/13
22:22:56
5.0 / 5
5067
تگهای خبر: اشعه , ربات , روبات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است