بازی لیزر تگ در ایران
متقاضیان محقق شدن بخوانند؛

نحوه ثبت نام داوطلبان برای شغل پژوهشگری مستقل

نحوه ثبت نام داوطلبان برای شغل پژوهشگری مستقل به گزارش لیزر تگ، برپایه آئین نامه جدید پژوهشگران مستقل که توسط وزارت علوم به تصویب رسیده پژوهشگری مستقل بعنوان یک شغل توسط تمام دستگاههای تصریح شده در ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری پذیرفته می شود.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، در سالهای اخیر پژوهشگران زیادی در کشور پرورش یافته اند که از توانایی بالایی برخوردار می باشند و جذب همه آنها در دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری میسر نیست اما میتوان از توانمندی ظرفیت بالای این افراد بعنوان پژوهشگر مستقل در جهت حل نیازها و مسائل پژوهشی دستگاههای اجرایی شرکت ها و مؤسسات دولتی نهادهای عمومی غیر دولتی و بخش خصوصی بهره گرفت.
در همین راستا آیین نامه ای بعنوان آیین نامه سامانه پژوهشگران مستقل کشور با هدف تسهیل شرایط همکاری پژوهشگران مستقل با دانشگاه ها و دستگاههای اجرایی از راه تدوین ضوابط و نظامات رتبه بندی و مالی در تاریخ به تصویب شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری رسید.
رده بندی پژوهشگران مستقل در ۴ سطح / مدرک تحصیلی مورد نیاز
براساس بندهای این آیین نامه متقاضیان پژوهشگری مستقل بنابر امتیازات کسب شده در سطح یک، سطح دو، سطح سه، سطح چهار قرار می گیرند. متقاضیان گواهی پژوهشگری مستقل سطح ۳ و ۴ باید حداقل دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و یا معادل آن در علوم حوزوی و پزشکی باشند و برای کسب سطح ۱ و ۲ داشتن مدرک دکتری تخصصی و یا معادل آن در علوم حوزوی و پزشکی الزامی است.
نحوه درخواست متقاضیان
متقاضیان باید درخواست خویش را از راه سامانه flr.atf.gov.ir ارسال نمایند. درخواست ها بعد از ارزیابی اولیه توسط کارگزاران، برای تأیید نهایی به هیأت مرکزی بررسی صلاحیت ارسال و نتیجه از راه سامانه به متقاضی اعلام می شود. متقاضیان بعد از تأیید ابتدا در سطح ۴ قرار می گیرند. اعتبار گواهی پژوهشگری مستقل ۴ ساله بوده و با درخواست شخص و بعد از کسب امتیازات لازم برای یک دوره دیگر قابل تمدید است. مدارک لازم برای ثبت نام در سامانه عبارت است از تصویر مدارک تحصیلی دانشگاهی یا حوزوی، رزومه فعالیتهای علمی، پژوهشی و اجرایی مرتبط، تصویر یا فایل مستندات عرضه شده برای ارزیابی، تصویر کارت ملی و صفحات اول و دوم شناسنامه، تصویر پژوهشگر، تصویر کارت پایان خدمت برای متقاضیان مرد و عدم سو پیشینه.
صدور و ابطال گواهی صلاحیت پژوهشگران مستقل توسط هیأت مرکزی صلاحیت
دبیرکل شورایعالی عتف (رئیس هیات مرکزی بررسی صلاحیت)، سه نفر از رؤسای دانشگاه هاو مؤسسات پژوهشی وابسته به وزارت علوم، یک نفر از رؤسای دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی وابسته به وزارت بهداشت به انتخاب وزیر بهداشت، یک نفر از رؤسای واحدهای دانشگاهی وابسته به دانشگاه آزاد به انتخاب رئیس دانشگاه آزاد، یک نفر از رؤسای حوزه های علمیه به انتخاب رئیس مرکز مدیریت حوزه های علمیه و چهار نفر از پژوهشگران برتر کشور اعضای هیأت مرکزی صلاحیت را می سازند. رسیدگی و بررسی پرونده های دریافتی، صدور و ابطال گواهی صلاحیت پژوهشگران مستقل و تصمیم گیری در مورد رکود علمی پژوهشگران برعهده این هیأت است.
کارگزاران اجرایی، دبیرخانه هیئت ممیزه دانشگاه های معین (دارای هیئت ممیزه مستقل) استان ها هستند. کارگزاران صرفا می توانند درخواست متقاضیان بومی استان خویش را بررسی نمایند و تعداد کارگزاران اجرایی در هر استان بسته به ظرفیتهای علمی و تعداد متقاضیان قابل افزایش است. کارگزاران اجرایی جهت بررسی درخواست های مقاضیان از ظرفیت کمیته های منتخب و کمیسیون های تخصصی موجود در دانشگاه استفاده و نتیجه را به هیئت مرکزی بررسی صلاحیت اعلام می کنند. در مورد پژوهشگران مستقل علوم حوزوی، از ظرفیت مرکز مدیریت حوزه های علمیه بعنوان کارگزار اجرایی استفاده می شود.
بررسی و امتیازدهی پرونده های متقاضیان پژوهشگری مستقل در چهارچوب مصوبات شورای راهبری، ارجاع پرونده متقاضیان حائز شرایط به هیئت مرکزی بررسی صلاحیت، اعلام علل عدم احراز به متقاضیان از راه سامانه و پیشنهاد بروزرسانی آیین نامه ها و دستورالعمل های مربوطه به ستاد از وظایف کارگزاران به حساب می آید. کارگزاران اجرایی موظف اند درخواست های پژوهشگران مستقل را ظرف حداکثر سه ماه بررسی و اعلام نظر کنند.
لزوم همکاری در طرح های پژوهشی با کارفرمای حقوقی برای ارتقا
برای ارتقا سطح، ۴ سال ماندگاری در سطح پایین الزامی است و مدت زمان ماندگاری برای عرضه درخواست ارتقا به سطوح بالاتر، در صورت کسب امتیاز ۲ برابری و مطابق ضوابط دستورالعمل ارتقای پژوهشگران مستقل، با تأیید هیات مرکزی بررسی صلاحیت قابل کاهش خواهد بود. همینطور برای ارتقای سطح پژوهشگران مستقل علاوه بر کسب امتیازات لازم، همکاری در طرح های پژوهشی با کارفرمای حقوقی الزامی است.
براساس یکی دیگر از بندهای این آیین نامه پژوهشگری مستقل بعنوان یک شغل حرفه ای توسط تمامی دستگاههای تصریح شده در ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری پذیرفته می شود و همه دستگاههای اجرایی، شرکت ها و مؤسسات دولتی و نهادهای عمومی غیردولتی در جهت رفع نیازمندی ها و مسائل تحقیقاتی خود مجازند از ظرفیت پژوهشگران مستقل در انجام پژوهش استفاده نمایند.

1403/01/13
15:00:22
0.0 / 5
140
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است