بازی لیزر تگ در ایران

آغاز تولید انبوه تراشه های پیشرفته در تایوان

آغاز تولید انبوه تراشه های پیشرفته در تایوان به گزارش لیزر تگ، شرکت تراشه سازی TSMC تولید انبوه پیشرفته ترین تراشه های خویش را در جنوب تایوان شروع کرد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، تولید انبوه تراشه هایی که با فناوری سه نانومتری تولید می شوند، توجه جهانی را به برنامه های سرمایه گذاری بزرگترین تولیدکننده تراشه قراردادی جهان در داخل و خارج از کشور خانه خود معطوف کرد. شرکت TSMC موقعیت برتر در تولید تراشه های پیشرفته در فناوری های مختلف از تلفن های همراه گرفته تا هواپیماهای جنگنده دارد.

مارک لیو، رئیس هیات مدیره شرکت TSMC در مراسمی به مناسبت آغاز تولید و توسعه ظرفیت در شهر تاینان اظهار داشت: این شرکت برتری فناوری خویش را حفظ نموده و همزمان، سرمایه گذاری قابل توجهی در تایوان انجام می دهد. تقاضا برای تراشه سه نانومتری این شرکت تحت تأثیر فناوری های نوین شامل محصولات رایانشی قدرتمند و فناوری نسل پنجم، بسیاری قوی بوده است.

این شرکت اوایل دسامبر اعلام نمود سرمایه گذاری برنامه ریزی شده خود در کارخانه جدید آریزونا را سه برابر کرده و به ۴۰ میلیارد دلار می رساند.

شرکت تایوانی TSMC که اپل و انویدیا همچون مشتریان بزرگش به حساب می آیند، درحال ساخت یک کارخانه تراشه در ژاپن است و اعلام نموده در مراحله اولیه بررسی توسعه احتمالی فعالیت به آلمان قرار دارد.

مارک لیو در پاسخ به این نگرانی که سرمایه گذاری خارجی شرکت TSMC، موقعیت کلیدی تایوان در نیمه رساناها را ضعیف خواهد کرد، اظهار داشت: تولید انبوه تراشه های پیشرفته نشان داده است که شرکت TSMC اقدام واقعی برای توسعه فناوری پیشرفته و گسترش ظرفیت تولید در تایوان، انجام می دهد.

شرکت TSMC اعلام نمود که درحال ساخت کارخانه برای تولید تراشه های نسل بعدی دو نانومتری است ک مقرر است در شمال و مرکز تایوان تولید شوند.

بر اساس گزارش رویترز، شرکت TSMC مکررا اعلام نموده است که عمده تولیدش در تایوان خواهد ماند.

منبع:

1401/10/10
11:12:06
0.0 / 5
218
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است