بازی لیزر تگ در ایران

تحقیقات اروپا از درز اطلاعات ۵ میلیون کاربر توییتر

تحقیقات اروپا از درز اطلاعات ۵ میلیون کاربر توییتر لیزر تگ: دیده بان حریم خصوصی اتحادیه اروپا تحقیقاتی را درباره ی گزارش های مربوط به رخنه اطلاعاتی و به خطر افتادن اطلاعات شخصی بیش از پنج میلیون کاربر توییتر در سال میلادی گذشته، شروع کرد که ریسک جریمه سنگین را برای این شرکت شبکه اجتماعی بدنبال دارد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، کمیسیون محافظت از دیتای ایرلند اعلام نمود تصمیم گرفته است تحقیقات را در رابطه با گزارش های در ارتباط با نشت یک یا چند دیتابیس از اطلاعات شخصی کاربران توییتر و دسترس پذیر شدن آنها در اینترنت، آغاز کند.

این آژانس اعلام نمود: این دیتابیس ها حاوی اطلاعات حدود ۵.۴ میلیون کاربر توییتر در سرتاسر جهان بوده و حاوی آی دی توییتر، نشانی ایمیل یا شماره تلفن کاربران این شبکه اجتماعی هستند.

این نهاد ایرلندی اعلام نمود بعد از گفت و گو با توییتر در رابطه با این موضوع، به نظر رسید که یک یا چند تمهید مقررات محافظت از دیتای عمومی اتحادیه اروپا امکان دارد توسط این شرکت آمریکایی نقض شده باشد. کمیسیون محافظت از دیتای ایرلند، مسئول نظارت بر شماری از بزرگترین شرکتهای فناوری آمریکایی است که پایگاه خود در اتحادیه اروپا را در این کشور دایر کرده اند. تحت قانون اتحادیه اروپا، این دیده بان اختیار آنرا دارد که جریمه ای معادل چهار درصد از فروش سالانه یک شرکت صادر کند.

تفحص جهانی از توییتر بعد از خرید ۴۴ میلیارد دلاری این شرکت توسط ایلان ماسک، اوج پیدا کرده است. باآنکه رخنه اطلاعاتی مشکوک در توییتر قبل از خرید این پلت فرم شبکه اجتماعی توسط این میلیاردر اتفاق افتاده اما حذف مناصب مهم در ارتباط با کنترل پایبندی بر مقررات، نگرانیهایی را نسبت به توانایی این شرکت شبکه اجتماعی برای محافظت از دیتای کاربران برانگیخته است.

اروپا در درخواست از توییتر برای رعایت خواسته های رگولاتوری، تعلل نکرده و چند ساعت بعد از نهایی شدن قرارداد ایلان ماسک برای خرید توییتر، تیه ری برتون، کمیسیونر اروپایی به مالک جدید این شرکت هشداری ارسال کرد و خواهان پایبندی توییتر به مقررات این بلوک شد.

از اواخر اکتبر که ایلان ماسک، مالک توییتر شد، این مقام اروپایی اخطار داد توییتر بعد از کاهش چشم گیر شمار کارکنانش، در معرض ریسک ورشکستگی و فضای کاری دشوار قرار دارد. در کمتر از دو ماه بعد از حضور ایلان ماسک، مالک میلیاردر این شرکت، آگهی دهندگان را فراری داده و اغلب تولیدکنندگان پر شور و اشتیاق را حذف کرده است.

علاوه بر تعطیلی دفتر بروکسل، دپارتمان ارتباطات توییتر در آلمان بعد از خانه تکانی ماسک، دیگر وجود ندارد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، باآنکه رگولاتور ایرلند به علت کندی اقدام، هدف انتقاد قرار گرفته است اما ماه میلادی گذشته، شرکت متا پلتفرمز را به علت کوتاهی در پیشگیری از نشت اطلاعات شخصی بیشتر از نیم میلیارد کاربر فیسبوک، ۲۶۵ میلیون یورو (۲۸۱ میلیون دلار) جریمه کرد.
1401/10/04
11:28:04
0.0 / 5
285
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است