بازی لیزر تگ در ایران

وقتی ایلان ماسک خودش توییتش را نقض می کند

وقتی ایلان ماسک خودش توییتش را نقض می کند لیزر تگ: در این چند ماهی که ایلان ماسک توییتر را خریداری نموده است، این شبکه اجتماعی مدام با حاشیه و جنجال مواجه بوده؛ جنجال هایی از نوع «ماسک» که از همان زمان که روی توییتر دست گذاشت آغاز شد و پس از خریدش هم بمراتب بیشتر شد. همین اواخر بود که تقریباً نیمی از کارکنان توییتر را به انگیزه کاهش هزینه ها و پیشبرد یک اخلاق کاری جدید اخراج کرد. ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار اردیبهشت ماه امسال خرید و در بدو امر، با انتشار توییتی اعلام نمود که «حتی بدترین منتقدانم در توییتر باقی بمانند برای اینکه این مدلول آزادی بیان است.»


حالا اما همین جمله که ماسک بلافاصله بعد از مالکیت توییتر، در حساب کاربری اش منتشر کرد، برایش دردسرساز شده است. در ایام اخیر او را به سبب تعلیق حساب کاربری چند منتقد و خبرنگار، به باد انتقاد گرفته اند و در نهایت هم موج اعتراض ها به سبب تناقض با آنچه وی در بدو امر مدعی بوده است، سبب شد که به پایین آمدن از موضعش رضایت دهد.
به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، گاردین در خبری اعلام نموده است، بدنبال انتقادات جهانی به تعلیق حساب کاربری چند خبرنگار آمریکایی و برگزاری یک همه پرسی در توییتر، «ایلان ماسک» در نهایت اعلام نمود که حساب خبرنگاران تعلیق شده را بازمی گرداند.
«ایلان ماسک» روز پنجشنبه حساب توییتر گروهی از خبرنگاران حوزه فناوری در رسانه هایی همچون «سی ان ان»، «واشنگتن پست» و «نیویورک تایمز» را تعلیق کرد. بگفته «ماسک» این گروه از خبرنگاران مقررات جدید توییتر درباره ی حفظ اطلاعات موقعیت مکانی را نقض کرده بودند.
با اینحال «ماسک» بعد از نتیجه همه پرسی که در توییتر برگزار کرده بود، حساب این خبرنگاران را به حالت اولیه بازگرداند. حدود ۳.۷ میلیون نفر در این همه پرسی دو گزینه ای شرکت کردند و ۵۷ درصد از کاربران به رفع سریع تعلیق حساب این خبرنگاران رای دادند. «ماسک» بدنبال این رای گیری با انتشار توییتی نوشت که تعلیق حساب افرادی که موقعیت مکانی او را منتشر نموده بودند را اکنون لغو می کند.
تعلیق حساب این خبرنگاران درحالی کنسل شد که «استفان دوجاریک» سخنگوی سازمان ملل متحد قبل تر اعلام نموده بود که سازمان ملل از تعلیق حساب خبرنگاران برجسته سازمان های خبری که درباره ی «ایلان ماسک» و کمپانی او مطالبی را منتشر نموده بودند، بسیار ناخرسند است.
«دوجاریک» با اشاره به این نکته که صدای اصحاب رسانه نباید در پلتفرمی خاموش شود که مدعی آزادی بیان است، بیان کرد: «در چنین مقطعی که خبرنگاران سراسر جهان با سانسور، تهدید و حتی مسائل ناخوشایندتر مواجهند، این اقدم (توییتر) پیامد خطرناکی را بدنبال خواهد داشت.»
دولت آلمان نیز در واکنش به اقدام اخیر «توییتر» اعلام نمود که آزادی رسانه نباید با تصمیمات ناگهانی خاموش و روشن شود و دولت بریتانیا نیز نسبت به تعلیق حساب این خبرنگاران ابراز نگرانی کرد. سخنگوی رسمی «ریشی سوناک»، نخست وزیر بریتانیا اعلام نمود که شرکت های فناوری باید بین صیانت از کاربرانشان و حفظ آزادی بیان تعادل ایجاد کنند.
معاون کمیسیون اروپا نیز به نمایندگی از اتحادیه اروپا نیز با انتشار توئیتی در واکنش به تعلیق حساب این خبرنگاران نوشت: «خبر تعلیق خودسرانه خبرنگاران در توییتر نگران کننده است.»
بیشتر بخوانید:
ایلان ماسک حساب توییتر خبرنگاران منتقد خودرا تعلیق کرد
روز گذشته توییتر بطور ناگهانی حساب کاربری بیش از شش نفر از روزنامه نگاران ایالات متحده آمریکا را تعلیق کرد. این تعلیق، که بدون هشدار قبلی اواخر روز پنجشنبه اتفاق افتاد، در حالی صورت گرفت که ماسک این خبرنگاران را به نقض یکی از مقررات جدید توییتر متهم کرده است که یک روز قبل از تعلیق خبرنگاران معرفی شده بود و کاربران را از افشای موقعیت مکانی مردم باز می دارد.
این گروه از خبرنگاران بتازگی مطالبی را درباره ی تعلیق حساب توییتری منتشر نموده بودند که اطلاعاتی را درباره ی حرکت جت خصوصی «ماسک» منتشر نموده بودند. این حساب توییتر درحالی توسط «ماسک» تعلیق شده بود که اطلاعاتی در آن به اشتراک گذاشته شده بود که عموم مردم می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. در مقالات خبری که خبرنگاران منتشر نموده بودند نیز اطلاعاتی درباره ی موقعیت مکانی فعلی یا موقعیت مکانی هیچ یک از اعضای خانواده «ماسک» منتشر نشده بود.
1401/09/27
11:11:23
0.0 / 5
321
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است