بازی لیزر تگ در ایران
در گفت وگو با لیزر تگ مطرح شد:

چرا از نیروهای جوان آماده به کار استفاده نمی کنیم؟

چرا از نیروهای جوان آماده به کار استفاده نمی کنیم؟ به گزارش لیزر تگ، یک فعال حوزه کار با تکیه بر بکارگیری نیروهای آماده به کار و جوان در عرصه اشتغال کشور اظهار داشت: اگر حقیقتا به دنبال اشتغال هستیم و می خواهیم بازار کار تقویت شود، باید از نیروهای جوان و تازه نفس استفاده و انگیزه کار را در آنها ایجاد نماییم.فتح الله بیات در گفتگو با ایسنا، در رابطه با در اولویت قرار گرفتن مسئله اشتغال در تمام دستگاه ها، اظهار داشت: اشتغال نیازمند فراهم شدن زمینه، ساختار و چارچوب است و به شکل دستوری و روی کاغذ ایجاد نمی گردد. در رابطه با اشتغال پایدار باید هزینه شود و این هزینه قبلا در بخشی از شهرک های صنعتی انجام شده است.

وی اضافه کرد: الان سوله ها و کارگاه های زیادی در شهرک های صنعتی وجود دارد که درحال خاک خوردن است در حالیکه باید از این ظرفیت استفاده گردد. بیات اظهار داشت: متاسفانه بعضی از شهرک های صنعتی با یک سوم ظرفیت کار می کنند و به تعدیل نیرو روی می آورند بنابراین لازم است با دعوت از کارگر و کارفرما عواملی که باعث تعطیلی این شهرک ها شده بررسی و کمیته ای به اسم بحران یا اشتغال برای شناسایی مشکلات کارگاه ها تشکیل گردد.

این فعال حوزه کار با تکیه بر بکارگیری نیروهای آماده به کار و جوان در عرصه اشتغال کشور، اظهار نمود: متاسفانه در بیشتر دستگاه ها به جای نیرویی که درحال بازنشسته شدن است، نیرو نمی گیرند و سالهاست که بازنشستگان را دعوت به کار می کنند اما با این کار فضای اشتغال یک نیروی کار گرفته می شود. خصوصا در کارهایی که بیشتر از چهار ساعت زمان می برد، باید تجدیدنظر و از نیروهای شاغل و آماده به کار استفاده گردد.

وی ابراز عقیده کرد: در بعضی از دستگاه ها و شرکت ها، نیروها به یک سوم رسیده و عموما با اضافه کاری سرکار مانده اند و گاها تاب و توان کار ندارند. اگر حقیقتا به دنبال اشتغال هستیم و می خواهیم بازار کار تقویت شود، چرا از نیروهای جوان و تازه نفس استفاده نمی کنیم؟ باید به نیروهای جوان اعتماد نماییم و به افراد در نهادها و دستگاههای دولتی و شبه دولتی اجازه بازنشستگی بدهیم.
بیات در انتها تصریح کرد: باید بازار کار را فعال و انگیزه ایجاد نماییم تا نیروهای تحصیلکرده و جوان وارد بازار کار شوند و دنبال شغل های کاذب نروند.
منبع:

1401/08/19
11:59:10
0.0 / 5
144
تگهای خبر: دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است