بازی لیزر تگ در ایران

تولید تراشه پیشرفته سامسونگ سه برابر می شود

تولید تراشه پیشرفته سامسونگ سه برابر می شود لیزر تگ: ظرفیت تولید تراشه های پیشرفته سامسونگ الکترونیکس با هدف پاسخگویی به تقاضای قوی مشتریان، تا سال 2027 بیش از سه برابر افزایش می یابد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، سامسونگ الکترونیکس تولید انبوه تراشه های فناوری دو نانومتر پیشرفته را تا سال ۲۰۲۵ و تراشه های ۱.۴ نانومتری را تا سال ۲۰۲۷ هدف گرفته است. این تراشه ها در رایانش پرقدرت و هوش مصنوعی کاربرد دارند.

مونسو کانگ، نایب رییس کسب و کار تولید قراردادی تراشه در سامسونگ الکترونیکس اظهار داشت: سال جاری پیشرفت هایی در افزایش قیمتها وجود داشته و هزینه ها، منعکس شده است. سفارش های جدیدی بعد از دو تا سه سال انجام خواهند شد و ازاین رو تأثیر مستقیم فضای فعلی، حداقلی خواهد بود.

سامسونگ تولید تراشه ها با فناوری سه نانومتر را در ژوئن شروع کرد. این شرکت سرگرم مذاکره با مشتریانی شامل کوالکام، تسلا و AMD، برای همکاری در زمینه تولید تراشه سه نانومتری است.

سامسونگ که بزرگترین سازنده تراشه حافظه در جهان است، در سال های اخیر مشکلاتی در برآورده کردن انتظارات مشتریانش داشته است. تحلیل گران می گویند این شرکت برای رقابت با شرکت تایوانی TSMC، خیلی سریع به حوزه فناوری پیشرفته ورود کرد اما از کمبود تجربه که برای همکاری با مشتریان شرکتی بلندمدت در تولید قراردادی ضروری می باشد، لطمه دید.

کیونگ کای هیون، یکی از مدیران عامل سامسونگ به خبرنگاران اظهار داشت: این شرکت در زمینه برنامه توسعه و عملکرد در تراشه های پنج و چهار نانومتری، از شرکت TSMC عقب است اما مشتریان به نسل دوم تراشه های سه نانومتری که از سال ۲۰۲۴ تولید خواهد شد، علاقمندند. وی ادامه داد: با وجود فشارهای تورمی اخیر، به علت توسعه بلندمدت رایانش پرقدرت، هوش مصنوعی، اتصال ۵G و ۶G و کاربردهای خودرویی، تقاضا برای تراشه های پنج نانومتری و تراشه های کوچکتر، به سرعت افزوده می شود. حتی اگر سرمایه گذاریهای برنامه ریزی شده اجرایی شود، امکان دارد تأمین تقاضا برای صنعت دشوار باشد. شمار محدود دستگاههای تراشه سازی پیشرفته که توسط شرکت هلندی ASML تولید می شود هم میزان رشد ظرفیت تولید تراشه را محدود می کند.

بر اساس گزارش رویترز، سامسونگ هم اکنون سرگرم ساخت کارخانه تولید تراشه در شهر تایلور تگزاس است که فعالیت آن در سال ۲۰۲۴ شروع می شود.

منبع:

1401/07/13
10:34:10
0.0 / 5
261
تگهای خبر: تولید , خودرو , دستگاه , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است