بازی لیزر تگ در ایران
قالیباف:

راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم

راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم به گزارش لیزر تگ، رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم اظهار داشت: اساس تحول در دولت و تحقق برنامه های سالیانه در بودجه و برنامه های پنج ساله در گرو تحقق هوشمندسازی و دولت الکترونیک است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و پس از بررسی گزارش کمیسیون صنایع و معادن در رابطه با عملکرد دستگاههای مسئول در تحقق اهداف دولت هوشمند و عرضه خدمات دولت الکترونیک اظهار داشت: از دولت تشکر می کنم که توجه ویژه ای به حوزه فناوری داشته و این مورد تبدیل به دغدغه جدی دولت شده است. همینطور از کمیسیون صنایع و معادن برای تهیه گزارش و ورود به این مورد تشکر می کنم.
وی با اشاره به اینکه هوشمندسازی و دولت الکترونیک دو خصوصیت اساسی دارد، اضافه کرد: اصلی ترین ابزار برای عدالت اجتماعی در کشور بحث در ارتباط با هوشمندسازی است به عبارت دقیق تر برای برقراری عدالت اجتماعی و اقتصادی و صرفه جویی و مبارزه با فساد باید به هوشمند سازی حرکت نماییم.
قالیباف با اشاره به اینکه چهارمین قوه در کشور بروکراسی و دیوان سالاری است، اضافه کرد: برای مقابله با این وضعیت راهی جز هوشمندسازی و شکل گیری دولت الکترونیک نداریم. اساس تحول در دولت و تحقق برنامه های سالیانه در بودجه و برنامه های پنج ساله در گرو تحقق هوشمندسازی و دولت الکترونیک است.
رییس مجلس شورای اسلامی همینطور باورپذیری و مسئولیت پذیری مدیران در بخش های مختلف در رابطه با هوشمندسازی و الکترونیکی کردن دولت را مهم دانست و اظهار داشت: از لحاظ کمی دستگاه ها وارد پنجره واحد شدند اما بحث کار کیفی خیلی مهم است. دستگاهی وجود دارد که هیچ خدماتی در این حوزه عرضه نکرده اند. باید بی میلی و بی رغبتی برداشته شود.
وی اضافه کرد: هر کسی بخواهد با اجرای این قانون مخالفت کند یعنی نمی خواهد گره از کار مردم باز کرده و پنجره واحد شکل گرفته و قانون در ارتباط با اشتغال را اجرا شود؛ البته شنیدم رئیس جمهور مسئول ای سی تی و هوشمندسازی در دستگاه ها را خواسته که مسئول مستقیم برای اجرای این مورد باشند.
قالیباف با تکیه بر این که باید دسترسی مردم به بنگاه های اقتصادی به درستی برقرار باشد، اضافه کرد: دسترسی بنگاه های اقتصادی و بخش های خصوصی و همینطور مجموعه های دولتی هم سیستم های دولتی باید به این پنجره واحد وصل شوند. این سه مجموعه باید در این ساختار به درستی بتوانند ارتباطات به صورت منطقی داشته باشند.
وی توضیح داد: ۶۰۰۰ خدمات تعریف شده که بیشتر از ۲۰۰۰ خدمات جدی و اساسی هستند که در صورت راه اندازی، این زنجیره تکمیل می شود. همینطور پروژه های مهم ناقص نباید رها شوند که نمونه بارز آن حدنگاری املاک و سلامت الکترونیک و کاربرد کارت ملی هوشمند است.
قالیباف افزود: در حوزه کسب و کار اینترنتی و سهم ما در اقتصاد دیجیتال در جی دی پی کشور قابل قبول نیست و توقع می رود بستر کسب و کارهای خرد و کلان فعال کرده است.
رییس مجلس با اشاره به اینکه دشمنان جنگ سایبری را آغاز کرده اند، اظهار داشت: صدمه پذیری در حوزه ای سی تی در بعد امنیت مهم و کلیدی است یعنی به همان میزان که فرصت است، اگر امنیت سیستم ها مدنظر نباشد تردید نکنید به تهدید بزرگی تبدیل می شود.
وی ضمن اشاره به بندهای ۱۹ و ۲۰ سیاست های برنامه هفتم اظهار داشت: کلیدی ترین پیشران در برنامه هفتم پیشران تکنولوژی های جدید است. تا پیش از آخر سال مجدد گزارش بعدی را بررسی می نماییم. صدا وسیما هم این مورد را بعنوان اولویت دنبال کند که با تحقق هوشمند سازی شاهد کارآمد شدن دولت و مجلس و حل مشکل مردم خواهیم بود.1401/06/29
22:46:15
0.0 / 5
279
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است