بازی لیزر تگ در ایران
خارج از فراخوان صورت می گیرد؛

جذب برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان در هیئت علمی دانشگاهها

جذب برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان در هیئت علمی دانشگاهها لیزر تگ: بنیاد ملی نخبگان اعلام نمود برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان در هیئت علمی دانشگاه ها می توانند در طول سال و خارج از فراخوان های عمومی، در دانشگاه ها و موسسات مختلف به عنوان هیئت علمی جذب شوند.به گزارش لیزر تگ به نقل از بنیاد ملی نخبگان، سعید سهراب پور دبیر هیئت اجرائی جذب نخبگان با بیان ضرورت پشتیبانی از جامعه نخبگانی برای ورود به بخش های مورد نیاز اظهار داشت: مصوبه هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی ابلاغ گردید.
وی اضافه کرد: باتوجه به تأکیدات مکرر مقام معظم رهبری درباب بکارگیری نخبگان علمی در کشور و رفع موانع مربوطه و نیز با توجه سیاست های حمایتی دولت سیزدهم از نخبگان علمی، ضوابط ویژه ای برای جذب برگزیدگان بنیاد ملی نخبگان در نظر گرفته شده است.
دبیر هیئت اجرائی جذب نخبگان با اشاره به این که شناسایی افراد برگزیده در دبیرخانه جذب بنیاد ملی نخبگان و تحت نظارت و با مسئولیت دبیر هیئت اجرائی این دبیرخانه به انجام می رسد، اضافه کرد: پس از بارگذاری سوابق متقاضی در سامانه و در صورت کسب حد نصاب امتیاز لازم، سوابق وی به کارگروه تخصصی ارسال و نتیجه ارزیابی پس از تأیید رییس کارگروه به متقاضی بوسیله همان سامانه اعلام می شود. نکته مهم این که متقاضی می تواند تا حداقل ۶ ماه نسبت به نتیجه اعتراض خودرا ثبت کند.
سهراب پور با اعلان اینکه این روند جذب در ضمن سال و خارج از فراخوان های عمومی صورت می گیرد، افزود: دبیرخانه می تواند در طول سال پرونده برگزیدگان را جهت بررسی برای جذب به عنوان هیئت علمی به هیئت اجرائی جذب مؤسسات ارسال نماید.
وی با اشاره به ترکیب هیئت های مرکزی جذب، اشاره کرد: وزارتین علوم و بهداشت و هیئت مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی موظف می باشند که حداکثر طی یک ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه، دسترسی های لازم در سامانه های مربوطه را برای دبیرخانه جذب بنیاد فعال کنند. نکته مهم دیگر این که تامین اعتبار این مصوبه باتوجه به عملکرد سالانه محاسبه می گردد.
سهراب پور با تأکید بر این که برگزیدگان مشمول این مصوبه می توانند شخصاً بوسیله فراخوان های عمومی جذب نیز به ارسال پرونده خود به مؤسسات اقدام نمایند، گفت: در صورتیکه فرد واجد شرایط توسط دبیرخانه جذب بنیاد به مؤسسه ای معرفی شود، مؤسسه مجاز است بعد از تأیید پرونده متقاضی در هیئت اجرائی جذب، حکم پیمانی یک ساله برای فرد صادر کرده و در مدت مذکور، پروسه جذب مشتمل بر گزینش علمی و عمومی در قالب ضوابط معمول را انجام دهد.
وی با بیان ضرورت تسریع در بررسی صلاحیت عمومی برگزیدگان بوسیله هیئت های مرکزی جذب، تصریح کرد: در صورتی که مجموع امتیازات علمی فرد برگزیده برابر با مجموع امتیازات علمی متقاضی غیر برگزیده باشد، اولویت جذب با فرد برگزیده است.
سهراب پور افزود: تا کنون دانشگاه های صنعتی شریف، تهران، صنعتی امیرکبیر، صنعتی اصفهان، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و علم و صنعت بیشترین جذب نیرو را از محل این مصوبه داشته اند.
وی در آخر با اشاره به لزوم جذب متخصصان غیرمقیم، اشاره کرد: تعدادی زیادی از مشمولان این مصوبه از دانشگاه های بزرگ جهان مانند ام آی تی، هاروارد، برکلی، استنفورد، کالیفرنیا، کلمبیا و تورنتو جذب شده اند.


منبع:

1401/06/20
23:19:33
0.0 / 5
199
تگهای خبر: آموزش , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است