بازی لیزر تگ در ایران

همکاری مایکروسافت و بایت دنس در یک پروژه هوش مصنوعی

همکاری مایکروسافت و بایت دنس در یک پروژه هوش مصنوعی به گزارش لیزر تگ، مهندسان مایکروسافت و بایت دنس با وجود رقابت میان آمریکا و چین در حوزه هوش مصنوعی، در پروژه ای با یکدیگر همکاری می کنند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، رقابت بالایی که میان آمریکا و چین برای برتری در حوزه هوش مصنوعی وجود دارد، قانونگذاران آمریکایی را به شدت نسبت به باختن در این رقابت و پیامد آن برای امنیت ملی، اقتصاد و شکوفایی آمریکا نگران کرده است. اما علاوه بر اینکه دو اقتصاد بزرگ جهان، منابعی را برای برتری در این عرصه اختصاص داده اند، همکاری هایی بین دو کشور وجود دارد و حتی برخی از کارشناسان هوش مصنوعی می گویند همکاری فرامرزی و گسترده، برای دستیابی به پیشرفت های چشم گیر در زمینه رایانش، حائز اهمیت می باشد.

مهندسان مایکروسافت و بایت دنس – شرکت مادر تیک تاک- سهم خویش را برای پیشبرد این هدف ایفا می کنند و در پروژه ای به نام "کوب رِی" (KubeRay)، با یکدیگر روی نرم افزاری کار می کنند که به شرکت ها برای اجرای کارآمدتر برنامه های هوش مصنوعی، کمک خواهد نمود.

در نشست "رِی سامیت" در سانفرانسیسکو، جیاشین شان، مهندس نرم افزار بایت دنس و علی کانسو، مهندس نرم افزار مایکروسافت در رابطه با پیشرفت هایشان با دانشمندان داده، کارشناسان یادگیری ماشین و سایر طراحان علاقه مند به ساخت اپلیکیشن های بزرگ با استفاده از نرم افزار کد باز "رِی" (Ray) گفت و گو کردند.

شرکت ها جهت کمک به پروژه های کد باز که در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده و استارتاپ های گوناگونی از دل آنها متولد شده اند، اغلب منابع مهندسی را بین یکدیگر به اشتراک می گذارند. همکاری مایکروسافت و بایت دنس از این جهت، قابل توجه است که رقابت سنگینی بین آمریکا و چین در مورد هوش مصنوعی و مالکیت معنوی و نگرانی ها نسبت به استفاده از پیشرفت های فناوری برای شنود و نفوذ به حریم خصوصی، وجود دارد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مایکروسافت در کنار رقیبانی مانند گوگل و مِتا، سرمایه گذاری بالایی در هوش مصنوعی انجام داده و آزمایشگاه تحقیقات هوش مصنوعی این شرکت در چین، کمک کرده است از استعدادهای آکادمیک چینی بهره ببرد.

منبع:

1401/06/07
12:59:32
0.0 / 5
271
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است