بازی لیزر تگ در ایران

مسافران اربعین هوشیار باشند سوءاستفاده از اطلاعات جهت قاچاق گوشی

مسافران اربعین هوشیار باشند سوءاستفاده از اطلاعات جهت قاچاق گوشی لیزر تگ: سامانه همتا نسبت به سوءاستفاده، خرید و فروش اطلاعات مسافران در حوزه تطهیر و ثبت گوشی تلفن همراه قاچاق هشدار داد.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، سامانه آموزش و اطلاع رسانی ثبت تلفن همراه (رجیستری)، در اعلامیه ای اعلام نمود: گزارش های میدانی و پایش سامانه شناسایی و مبارزه با کالای قاچاق از آن حکایت می کند که با نزدیک شدن به موسم اربعین حسینی (ع)، متاسفانه سوءاستفاده تجاری از رویه مسافری باردیگر رونق گرفته است و عده ای با خرید و فروش اطلاعات مسافران نسبت به تطهیر و ثبت گوشی تلفن همراه قاچاق اقدام می کنند.

ضمن تکرار هشدارها و برخوردهای پیشین، به اطلاع می رساند این سامانه بصورت پیوسته و بسته به اقتضائات مختلف، رجیستری گوشیهای ثبت شده با این سو استفاده را کنسل کرده است؛ همین طور اطلاعات متخلفان را به مراجع امنیتی و قضایی ارسال خواهدنمود.

خرید و فروش و سوءاستفاده از اطلاعات مسافران جهت ثبت گوشی تلفن همراه قاچاق، طبق بند «چ» ماده ۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز جرم بوده و طبق ماده ۶ قانون جرائم کامپیوتری، ورود اطلاعات خلاف واقع در سامانه های ملی، یک تا پنج سال حبس در پی خواهد داشت.

همچنین طبق مواد ۲۹ و ۳۲ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در صورت سازمان یافته بودن و تکرار عمل، علاوه بر جزای نقدی و شلاق تعزیری، مشمول سه ماه الی دو سال حبس خواهد بود.

در اختتام این سامانه به مخاطبان خود که قصد خرید گوشی تلفن همراه دارند سفارش کرد پیش از خرید، حتما بوسیله #۷۷۷۷* استعلام اصالت کنند و در صورت مسافری یا غیرقانونی بودن آن، از خرید امتناع کنند؛ برای اینکه ثبت گوشی بوسیله رویه مسافری، فقط برای کالای همراه مسافر و استفاده شخصی وی مجاز بوده و هر زمان که تخلفی در مراحل ثبت آن احراز شود، تلفن همراه مذکور مسدود خواهد شد.

منبع:

1401/05/31
13:11:03
0.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است