بازی لیزر تگ در ایران

شرح روش های معمول حملات سایبری و راه های جلوگیری از آن

شرح روش های معمول حملات سایبری و راه های جلوگیری از آن لیزر تگ: بستر مجازی اینترنت، فضای مناسبی را برای مجرمین فراهم آورده است و شما برای آنکه سیستم و کامپیوتر ی خودرا از لطمه این افراد محافظت کنید، باید برخی راهکارهای امنیتی را به کار ببندید.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، طبق آمارهای رسمی، بدافزارها و حملات فیشینگ می­ توانند بطور متوسط ۲.۴ میلیون دلار به شرکت­ ها و کسب ­وکارها خسارت وارد کنند و این رقم روزبه روز در حال افزایش می باشد، برای اینکه شمار کاربران اینترنت نیز دائما بالا می رود. درحقیقت رشد بیش از پیش سایت ها و کاربران اینترنتی، پای افراد سودجو و سارقین را به این حوزه باز کرده است. شما ممکنست هر لحظه مورد حمله سایبری قرار بگیرید و اطلاعات یا اموال خودرا از دست دهید. بدین سبب برای در امان ماندن از این حملات باید راهکارهایی را از قبل به کار بگیرید تا گرفتار تله این افراد سودجو نشوید.
حملات سایبری بطور معمول با چهار روش کلی امنیت سیستم یا وب سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند. وب سایت تک تارگت به معرفی این روش ها پرداخته است.
بدافزارها: بدافزارها همان نرم افزارهای مخرب هستند که مجرمان تلاش می کنند تا در سیستم یا کامپیوتر ی شما نصب شوند. این نرم افزارها شامل ویروس ها، کرم ها، اسب های تروا، جاسوس افزار و باج افزار هستند. مجرمان سایبری با استفاده از این بدافزارها کنترل کل سیستم شما یا قسمتی از آنرا به دست گرفته و مقاصد خودرا پیش می برند.
آسیب پذیری وصله های امنیتی: مهم ترین سد دفاعی سیستم شما در مقابل حملات سایبری، وصله های امنیتی نرم افزارهای شما هستند. این سد دفاعی سیستم شما را در مقابل مجرمان سایبری محافظت می کند. اگر آپدیت و بروزرسانی این وصله ها بطور مرتب انجام نشود، این سد دفاعی فرو ریخته و سیستم یا کامپیوتر شما به آسانی آلوده می شود.
ترافیک غیرانسانی: ترافیک اینترنت تنها به علت تعداد کاربران آن نیست، اتفاقا حجم بالایی از این ترافیک ها توسط ربات ها ایجاد می شوند. فضای اینترنت مملو از ربات هایی است که ترافیک غیرانسانی ایجاد می کنند. این ربات ها می توانند فعالیتهای مخرب بسیاری را انجام دهند. زمانی که این ربات ها به وب سایتی حمله می کنند، با عنایت به حجم ترافیکی که ایجاد می کنند، امنیت وب سایت را به خطر می اندازند.
مهندسی اجتماعی: امروزه مهندسی اجتماعی مرسوم ترین روش برای هک سیستم ها و کامپیوتر ها به حساب می آید. در حقیقت مهندسی اجتماعی مجموعه کارهایی است که هکرها یا مجرمان سایبری انجام می دهند تا از کاربران اطلاعات بگیرند. آنها به آسانی با این روش سایت ها و کامپیوتر های شما را آلوده می کنند. شایع ترین روش استفاده از این روش، فیشینگ است.
در این روش مجرمان بوسیله ایمیل یا هر چیز دیگری با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و با قانونی جلوه دادن عملکرد خود آنها را فریب می دهند، سپس کاربران اطلاعات خودرا در اختیار این افراد قرار می دهند، بدون آنکه از پیامد این کار خود باخبر باشند. بطورمثال مجرمی با مخاطب خود تماس گرفته و به او می گوید می خواهد که برای سایتش بصورت رایگان تست امنیت را انجام دهد در نتیجه به داده ها نیاز دارد. از این طریق کاربران مجاب می شوند که این کار قانونی می باشد و بهتر است داده ها در اختیار این فرد قرار بگیرند. غافل از این که حمله سایبری صورت گرفته و امنیت سایت زیر می رود.
در مقابل حملات سایبری چه اقداماتی انجام دهیم؟
از اطلاعات و سیستم های خود به خوبی محافظت کنید، اگر در پایگاه اطلاعاتی خود تغییراتی ایجاد می کنیدد، اطمینان داشته باشید که این تغییرات امنیت کل سیستم را به خطر نمی اندازد.
در مورد حملات سایبری اطلاعات کسب کنید. برای این کار، یک برنامه آموزش امنیت سایبری را تهیه کرده و اجرا کنید، این برنامه را در دسترس کارمندان و مدیران دیگر سازمان نیز قرار داده و سطح آگاهی کل سازمان را بالا ببرید. مطمئن باشید این کار نتایج فوق العاده ای را به همراه دارد.
رمز عبور خودرا برمبنای MFA تعیین کنید؛ رمز عبور شما باید آنقدر قوی باشد که هیچ مجرم سایبری نتواند آنرا بشکند. بمنظور اجرای این کار می توانید از MFA استفاده کنید. این سیستم به مفهوم تایید هویت در چند مرحله است. اگر تایید رمز عبور شما در چندین مرحله صورت گیرد، ایمنی بالایی را برای شما و سایت تان بوجود می آورد.
فایروال خودرا آپدیت کنید؛ حتما به این نکته توجه داشته باشید که نرم افزار فایروال خودرا بروزرسانی کنید. این دسته از نرم افزارها به شما کمک می کنند تا لایه های امنیتی عمیقی را ایجاد کنید.
ابزارهای شناسایی ربات ها را به اجرا در آورید؛ برای در امان ماندن از ربات های سایبری بهتر است یک ابزار شناسایی ربات های فضای سایبری را به اجرا در آورید.
به نام فرستنده ایمیل های دریافتی خود توجه داشته باشید. خیلی مهم است که به نام فرستنده ایمیل اعتماد داشته باشید. اگر فرستنده ایمیل را نمی شناسید، بهتر است جانب احتیاط را رعایت کرده و ایمیل را باز نکنید.
حواستان به ابزارهای خارجی وصل شونده به سیستمتان باشد؛ هارد اکسترنال، دیسک و USBها ابزارهایی هستند که ممکنست به سیستم شما وصل شوند. این ابزارها بدافزارها و ویروس ها را درون خود حفظ نموده و می توانند انتشار دهند. پس از اتصال هر کدام از این لوازم جانبی، کل سیستم را با نرم افزارهای ضدویروس اسکن کنید.
پسورد های خودرا مرتبا تغییر دهید؛ متاسفانه ۷۰ درصد کاربران اینترنت از پسورد های تکراری و پیش پا افتاده استفاده می نمایند. برای در امان ماندن از حملات سایبری بوسیله اینترنت، بهتر است پسورد های خودرا هر ۹۰ روز یکبار تغییر دهید.
هیچ گاه روی پیوندهای ناشناس کلیک نکنید؛ اگر ایمیل ناشناسی را باز کردید، هیچ گاه روی پیوندهای آن کلیک نکرده و اسناد Word را باز نکنید. شما ممکنست با کلیک روی این موارد به یک وب سایت مخرب متصل شده و یا به انواع ویروس ها آلوده شوید.
ایمیل HTML خودرا خاموش کنید؛ با فعال بودن ایمیل HTML، در برخی از موارد اسکریپت های بدافزاری بصورت خود در ایمیل به اجرا در می آیند. برای پیشگیری از این مورد و کاهش حملات سایبری بهتر است این توانایی را غیرفعال یا خاموش کنید.
منبع:

1401/05/25
10:20:25
0.0 / 5
385
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است