بازی لیزر تگ در ایران
توسط یك شركت دانش بنیان؛

افتتاح گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا

افتتاح گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا به گزارش لیزر تگ نخستین گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا با فناوری راکتور بسته جهت استفاده در صنایع دارویی و غذایی بوسیله ی یک شرکت دانش بنیان افتتاح شد.به گزارش لیزر تگ به نقل از صندوق پژوهش و فناوری حوزه سلامت، رستگارمقدم مدیرعامل یک شرکت فناور با اشاره به اینکه سیستم تولید جلبک اسپیرولینا در شرایط بسته است و امکان آلودگی در آن وجود ندارد، اظهار داشت: معمولاً این جلبک پس از تولید، فاقد مواد سمی و کاملا خالص است، در نتیجه قابلیت استفاده در صنایع دارویی، غذایی و همینطور آرایشی و بهداشتی را دارد و می تواند جایگزین نمونه خارجی وارداتی قرار بگیرد.
رستگار افزود: این محصول در گریدهای متفاوتی همچون گرید دارویی، گرید غذایی، گرید آرایشی_بهداشتی و گرید حیوانی برای غذای دام و طیور و آبزیان، تولید می شود.
وی همینطور اظهار داشت: این محصول یک ریز جلبک به نام اسپیرولینا است و به حدی غنی از مواد غذایی است که در دنیا آنرا بعنوان غذای آینده و super food میشناسند.
مدیرعامل این شرکت فناور در آخر ضمن اشاره به تسهیلات دریافتی از صندوق پژوهش و فناوری سلامت اظهار داشت: ما جهت راه اندازی نخستین گلخانه نیمه صنعتی تولید جلبک اسپیرولینا دارویی و غذایی و تولید انبوه این محصول از این صندوق تسهیلات دریافت کردیم.
حمیدرضا فرهادی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری صندوق سلامت ضمن اشاره به این که بیشتر از ۹۷ درصد از ریزجلبک های مورد استفاده در صنایع دارویی و غذایی کشور وارداتی هستند، اظهار داشت: نمونه های اروپایی این محصول با عنایت به قیمت بالای آن برای صنایع صرفه اقتصادی ندارد، ازاین رو اغلب صنایع ایرانی محصول مورد نیاز خویش را از چین تأمین می کنند.
فرهادی افزود: ریز جلبک های تولیدی این شرکت در صنایع دارویی و غذایی کاربرد دارد و با عنایت به قیمت آن می تواند جایگزین محصول وارداتی از چین شود.


منبع:

1401/05/01
11:53:34
0.0 / 5
204
تگهای خبر: تولید , شركت , فناوری , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است