بازی لیزر تگ در ایران

این فیلترشکن کاربران را لو می دهد

این فیلترشکن کاربران را لو می دهد به گزارش لیزر تگ تعدادی از پژوهشگران و پژوهشگران امنیتی دریافته اند که سه فیلترشکن یا وی پی ان معروف اطلاعات کاربران و موقعیت آنها را در صورت لزوم، افشا می کنند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از وبسایت هکرنیوز، یکی از طریق هایی که کاربران برای دور زدن فیلترینگ و مسدودسازی برخی وبسایت ها و اپلیکیشن ها در جهان می دانند، استفاده از فیلترشکن یا VPNهایی است که در فروشگاه های اینترنتی و آنلاین همچون پلی استور گوگل و اپ استور اپل وجود دارند. این فیلترشکن ها به کاربران اجازه می دهند تا بدون این که مشخص شود از چه کشوری به اینترنت وصل می شوند، به وبسایت، اپلیکیشن و پیام رسان مورد نظر خود دسترسی یابند و از اطلاعات آن استفاده کنند.
بعضی از کشورها همچون چین قوانین سختگیرانه ای برای شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های مختلف وضع کرده و به همین خاطر هم خیلی از اپلیکیشن های معروف جهانی در این کشور مسدود و فیلتر هستند. اما این بدان معنا نیست که کسی در چین به آنها دسترسی ندارد، چونکه فیلترشکن و وی پی ان هایی توسعه و عرضه کرده شده است که امکان وب گردی ناشناس را به کاربران این گونه کشورها می دهد. اما به نظر می آید نگرانی هایی در خصوص امنیت ضعیف و افشای اطلاعات محرمانه کاربران توسط این فیلترشکن ها وجود دارد.
طی سال های اخیر، تعدادی از پژوهشگران و پژوهشگران موسسه امنیتی VPN Mentor دریافته و اعلام نمودند که سه فیلترشکن و وی پی ان معروف در جهان که میلیونها کاربر از آنها استفاده می نمایند، گرفتار ضعف های امنیتی هستند که اطلاعات کاربران همچون مکان و موقعیت جغرافیایی اتصال به اینترنت، اطلاعات ذخیره شده در دستگاه الکترونیکی متصل و نتایج جست وجوهای آنها قابل دسترسی و ردیابی هستند. این مسئله به عقیده کارشناسان امنیتی، نگرانی های جدی درباره استفاده از فیلترشکن ها ایجاد می کند، چونکه کاربران با گوش سپردن به شعارهای این دسته از اپلیکیشن ها، با خیالی آسوده وب گردی کرده و بر این باور بوده اند که قابل ردیابی نیستند.
پائولوس ییبلو، یکی از محققان امنیتی و هکرهای سفید فعال در شرکت VPN Mentor، در اینباره گفته است: سه وی پی ان شناسایی شده اند که آنچنان که به کاربرانشان قول می دادند، امن نبوده و در مواقعی هم با پلیس فدرال آمریکا (FBI ) همکاری هایی داشته اند تا برای مثال، مجرمان سایبری موردنظر را در ماساچوست آمریکا شناسایی و دستگیر کنند. این فیلترشکن ها، PureVPN و ZenMate و HotSpot Shield هستند.
طی سال های گذشته با آزمایش های مختلفی که این محققان روی فیلترشکن های مختلف انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که هر سه فیلترشکن و وی پی ان نام برده شده، اطلاعات و IP آدرس های کاربرانشان را افشا می کنند و در صورت لزوم، به قول های خود در خصوص حفظ اطلاعات و عدم ردیابی آنها عمل نمی کنند و امکان دارد با دولت ها و نهادهای امنیتی همکاری کنند. آنها خاطر نشان کردند که در بین این سه فیلترشکن، وضعیت امنیتی ZenMate نسبتا بهتر است.
منبع:

1401/04/27
13:48:56
0.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است