بازی لیزر تگ در ایران
با ارائه خدمات نقشه برداری؛

چین دو ماهواره جدید سنجش از دور فوق دقیق به فضا فرستاد

چین دو ماهواره جدید سنجش از دور فوق دقیق به فضا فرستاد چین در ساعت 6: 57 بامداد روز گذشته به وقت پکن دو ماهواره جدید سنجش از دور فوق دقیق را از مرکز پرتاب ماهواره تایوان در استان شانشی در شمال چین به فضا پرتاب کرد.به گزارش لیزر تگ به نقل از سی جی تی ان، دو ماهواره سیوی ۰۳ و ۰۴ ازطریق یک موشک حامل به نام مارچ ۲ سی به فضا پرتاب شده و وارد مدار برنامه ریزی شده شدند.
قرار است این دو ماهواره خدمات سنجش ازراه دور داده را با کاربردهای تجاری در دسترس فعالان بخش ایمنی و امنیت شهری قرار دهند، نقشه برداری سه بعدی آنی، مدل سازی اطلاعات شهری برای برنامه ریزی دقیق، و همین طور تسهیل کشاورزی دیجیتال، بررسی منابع زمین و کمک به پیش گیری از بلایای طبیعی و نظارت دریایی همچون خدمات این دو ماهواره خواهد بود.
اولین گروه از این ماهواره ها، به اسامی سیوی ۰۱ و ۰۲ در ۲۹ آوریل ۲۰۲۲ به مدار فرستاده شدند. چین می خواهد تا سال ۲۰۲۵ نسل جدید سیستم های ماهواره ای سنجش ازراه دور تجاری را با بهره گیری از ۲۸ ماهواره در فضا مستقر کند و امکانات زمینی برای اندازه گیری و کنترل، دریافت، پردازش و کاربرد داده های مختلف را نیز فراهم آورد.

1401/04/26
10:41:48
0.0 / 5
429
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است