بازی لیزر تگ در ایران
سورنا ستاری:

شرکتهای دانش بنیان حمل و نقل بین شهری را هوشمند می کند

شرکتهای دانش بنیان حمل و نقل بین شهری را هوشمند می کند به گزارش لیزر تگ معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: حمل و نقل بین شهری را شرکتهای دانش بنیان هوشمند می کنند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری در بازدید از یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه حمل و نقل با تاکید بر اینکه هوشمندی حمل و نقل بین شهری و تحول زیرساختی این حوزه را شرکتهای دانش بنیان و خلاق فعال در این عرصه رقم می زنند، افزود: مهم ترین لازمه برای تحقق اقتصاد دانش بنیان و خلاق، فرهنگ این اقتصاد است و اگر فرهنگ این اقتصاد ترویج پیدا کند، شاهد حل مشکلات و رفع موانع خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه در بخش حمل و نقل بین شهری بخصوص بار، چالش های بسیاری وجود دارد که حل آنها نیازمند یک تحول فرهنگی است، افزود: با وجود تلاشهای فراوان برای رسوخ شرکتهای دانش بنیان و خلاق در حوزه حمل و نقل هوشمند بین شهری، پایانه های بار و حوزه های مرتبط، در این عرصه چندان پیشرفتی نداشته ایم که مهم ترین دلیل آن نقش دولت بعنوان اجراکننده و عدم وجود این فرهنگ دانش بنیان یعنی سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه اجرا است. معاون علمی و فناوری، حضور فین تک ها و ابزارهای هوشمند مالی را نمونه ای موفق از میدان دادن به شرکتهای دانش بنیان و خلاق دانست و اظهار داشت: در حوزه مالی و بانکی، با نقش آفرینی شرکتهای دانش بنیان، این پیشرفت رخ داده است چونکه بانک مرکزی نقش نظارتی را ایفا کرد و بانکها هم درک کردند که با همان ساختار قبلی نمی توانند پیش بروند بنابراین، به سمت سرمایه گذاری روی فین تک ها روی آوردند. حالا به کمک شرکتهای دانش بنیان و خلاق این حوزه، روزانه میلیونها تراکنش بدون حتی یک خطا صورت می گیرد.

ستاری، نقش دولت را نظارت و تنظیم گری دانست و اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل بین شهری هم این گونه است و باید بخش خصوصی به این باور برسد کسب و کارهای دانش بنیان و خلاقی که در یک فضای محدود کار می کنند نوآوری هایی دارند که ارزش آفرین و سودآور خواهد بود، به سرمایه گذاری در این عرصه روی خواهد آورد. کافی است مجال و فضای لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی را ایفا نماییم. رئیس بنیاد ملی نخبگان، به لزوم ورود نوآوری به حوزه بار، راهداری و حمل و نقل اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان راهداری که از شفافیت بارنامه ها و سایر موارد سود می برد و خوشبختانه اتفاقات خوبی در یک سال گذشته رخ داده است. یکی از کلیدهای این توسعه، بارنامه الکترونیکی است که خوشبختانه محقق شده و گام ارزشمندی به سمت هوشمندسازی بشمار می رود. اگر فضایی ایجاد شود که باور نماییم آینده حوزه حمل و نقل، هوشمند خواهد بود، مقاومت بخش های سنتی شکسته خواهد شد و به سمت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و خلاق این حوزه روی می آورند.


منبع:

1401/04/20
20:01:48
0.0 / 5
197
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است