بازی لیزر تگ در ایران

بیت کوینهای دانشگاه هلندی برگردانده شد

بیت کوینهای دانشگاه هلندی برگردانده شد دانشگاه ماستریخت موفق شد باجی که سال ۲۰۱۹ به هکرها پرداخت کرده بود را پس بگیرد و مقرر است از این وجه، جهت کمک به دانشجویان نیازمند استفاده نماید.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، این حمله باج افزاری به دانشگاه ماستریخت، ۲۳ دسامبر سال ۲۰۱۹ صورت گرفت و مانع از دسترسی دانشجویان و کارکنان به پلتفرمهای ایمیل، تحقیقات و اطلاعاتشان شد.

این دانشگاه ۳۰ بیتکوین باج را پرداخت کرد که در آن زمان ۱۹۷ هزار یورو (۲۱۸ هزار دلار) ارزش داشت. این پرداخت بعد از رایزنی های بی نهایت دشواری انجام گرفت که طی آن مقامات دانشگاه، سفارش پلیس و مخالفت با پرداخت باج را در مقابل منافع دانشجویان و کارکنانی که دیگر نمی توانستند به اطلاعاتشان دسترسی داشته باشند، سبک و سنگین کردند.

با این حال آوریل سال جاری، خدمات دادرسی هلند موفق شد بخشی از این پول را ردیابی و توقیف کند. طبق بیانیه دانشگاه، ارزش ارزهای دیجیتالی به حدود ۵۰۰ هزار یورو افزوده شده است.

یک عامل مهم در این تحقیقات، توانایی بازرسان برای ردگیری رمزارز بود چونکه پلیس هلند مشاهده کرده بود بیت کوینها به کیفهای مختلف ارسال شده اند. پلیس هلند یک کیف رمزارز که حاوی بخشی از پول باج بود را اوایل سال ۲۰۲۰ مسدود کرد. ارزش این ارزهای دیجیتالی در آن زمان، ۴۰ هزار یورو بود.

درخواست اطلاعات از صرافی که میزبان این کیف حاوی ۴.۵ بیتکوین بود، سبب شد مقامات رد صاحب کیف را بگیرند که یک فرد اوکراینی بود. پلیس هلند در سال ۲۰۲۱ به اوکراین سفر کرد و با مقامات محلی، برای تکمیل توقیف اموال همکاری نزدیکی داشت. این داراییها به دولت انتقال یافت و مستقیما به ارز رایج تبدیل شد.

متن برگمیر، مسئول تیم گروه جرایم سایبری پلیس لیمبورگ اظهار داشت: می توانید این باج گیری را با دزدی از منزل مقایسه کنید. ما دری که دزدها شکسته اند را تعمیر نمی نماییم اما در تحقیقاتمان به اثر انگشتی که روی در گذاشته شده است، علاقه مند هستیم.

سخنگوی دانشگاه اظهار داشت: با وجود افزایش ارزش بیتکوین، پول پس گرفته شده، هزینه هایی که دانشگاه متحمل شده بود را جبران نمی نماید. هنگامی که هزینه های مشاوره بازسازی معماری امنیت سایبری دانشگاه به حساب آورده شود، مجموع خسارت بسیار فراتر از رقم پس گرفته شده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دانشگاه سرگرم برنامه ریزی جهت استفاده از وجه پس گرفته شده جهت کمک به دانشجویان نیازمند است.

منبع:

1401/04/18
08:20:38
0.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است