بازی لیزر تگ در ایران

چالش توسعه محصولات در رابطه با اختلالات نورولوژیکی

چالش توسعه محصولات در رابطه با اختلالات نورولوژیکی به گزارش لیزر تگ چالش توسعه فناوری، محصولات و خدمات شناختی ویژه اختلالات نورولوژیکی و روانپزشکی توسط ستاد توسعه علوم شناختی برگزار می گردد.


به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، چالش «توسعه فناوری، محصولات و خدمات شناختی ویژه اختلالات نورولوژیکی و روانپزشکی» با هدف عرضه راهکارهای نوآورانه و فناورانه، با همکاری مرکز نوآوری علوم شناختی و داده کاوی و حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی برگزار می نماید. «توسعه بازی های دیجیتال و فیزیکی در حوزه توانبخشی و ارتقای کارکردهای شناختی»، «توسعه و بومی سازی ابزارهای ارزیابی، توانبخشی وارتقای شناختی»، «توسعه اپلیکیشن ها و پلت فرم ها با رویکرد شناختی»، «توسعه و بومی سازی ابزارها ی پیشگیری، توانبخشی و ارتقای شناختی» و «توسعه ربات ها و ایمپلنت ها درجهت ارتقای کیفیت زندگی» از محورهای برگزاری این چالش است. دراین رویداد تلاش است تا به کمک متخصصان حوزه علوم شناختی، علوم اعصاب، پزشکی، مهندسی و فعالان اکوسیستم کارآفرینی کشور راهکارهای نوآورانه و فناورانه برای توسعه فناوری، محصولات و خدماتی شناختی ویژه اختلالات نورولوژیکی و روانپزشکی عرضه شود. اختلال نورولوژیکی، به اختلال عملکردی در بخشی از مغز یا سیستم عصبی گفته می شود که همراه با علایم روانی و فیزیکی باشد؛ این اختلالات درصورتیکه تحت درمان قرار نگیرند می توانند سبب ناتوانی های شدید و کاهش کیفیت زندگی شود. اختلالات نورولوژیکی می توانند، مغز، ستون فقرات و اعصاب را درگیر کنند.

اختلال روانپزشکی به سبب مشکلاتی که در فرایند شناخت فرد به وجود می آورد سبب مختل شدن زندگی انسان در زمینه های شخصی، خانوادگی و اجتماعی می شود. امروزه مهم ترین مساله پیرامون اختلالات روانپزشکی و نورولوژیک تشخیص و مبادرت به موقع و موثر و دسترسی سریع به جدید ترین سرویسهای درمانی و توانبخشی است. خیلی از اختلالات نورولوژیک و روانپزشکی می توانند منجر به اختلالات شناختی مزمن شوند و توانبخشی شناختی در جهت بهبود این کارکردها بعنوان یک راهکار موثر در کنار سایر روش های درمانی شناخته می شود. تیم های برگزیده این چالش ازحمایت های مادی ومعنوی ستاد توسعه علوم وفناوری های شناختی برخوردار خواهند بود.


منبع:

1401/04/08
11:36:49
0.0 / 5
317
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است