بازی لیزر تگ در ایران

نجات جان سربازان مجروح با عینک واقعیت افزوده

نجات جان سربازان مجروح با عینک واقعیت افزوده یک عینک واقعیت افزوده به نام ˮMAGIC AIˮ به شکل ویژه جهت استفاده در میادین جنگ و کمک به پزشکان نظامی در نجات جان سربازان مجروح درحال توسعه است.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا و به نقل از نیو اطلس، آژانس تحقیقات پیشرفته دفاعی وزارت دفاع آمریکا(دارپا-DARPA) شرکت "ریتون بی بی ان"(Raytheon BBN) را برای رهبری تیمی بمنظور توسعه یک دستگاه واقعیت افزوده انتخاب نموده است که می تواند بعنوان یک دستیار مجازی برای پزشکان نظامی عمل کند و آنها را با ۵۰ روش مختلف پزشکی با بهره گیری از هوش مصنوعی راهنمایی کند.
هنگامی که صحبت از افزایش شانس زنده ماندن یک مجروح در میدان جنگ می شود، حضور و اقدامات یک پزشک صحرایی مهم ترین عامل تعیین کننده است. این بدین سبب است که پزشکان نخستین کسانی هستند که باید در صحنه حضور یابند و در مدتی که ساعت طلایی یا حتی ۱۰ دقیقه طلایی نامیده می شود، به مجروح کمک کنند. این همان زمانی است که یک کمک فوری می تواند رقم زننده تفاوت میان زندگی و مرگ باشد و اگر اقدام سریع و صحیح پیش از اعزام مصدوم برای درمان مناسب به پشت جبهه صورت گیرد، مجروح زنده می ماند.
اما مشکل این است که در صورتیکه پزشکان نظامی بسیار آموزش دیده اند، به طور معمول جراح یا متخصص نیستند و اغلب ممکنست تجربه انجام اقدامات فوری و حیاتی در لحظه را نداشته باشند. به همین دلیل، "دارپا" روی سیستم کمک، راهنمایی، ابلاغ دستورالعمل و اصلاح پزشکی خود موسوم به "MAGIC" کار می کند که شامل یک عینک واقعیت افزوده است که مجهز به سنسورهای صوتی و تصویری است که به دستیار هوش مصنوعی اجازه می دهد تا وضعیت را کنترل و مدیریت کند و به پزشک در مورد چگونگی ادامه اقدامات سفارش می کند.
طبق گفته های شرکت "ریتون"، سیستم "MAGIC" به لطف فناوری یادگیری ماشینی که به آن اجازه می دهد مهارت های پزشکی و توانایی ارزیابی را با مطالعه ۲۵۰۰ ویدئو و حدودا ۵۰ میلیون تصویر بیاموزد، قادر به انجام این کار بزرگ خواهد بود.
این پایگاه داده غنی به "MAGIC" این امکان را می دهد که به همان روشی که میلیونها کاربر به شکل ناخودآگاه به دستگاهها یاد می دهند چگونه انگلیسی و سایر زبان ها را با گویش ها و لهجه های مختلف بدون برنامه نویسی پر زحمت بفهمند و صحبت کنند، اقدامات پزشکی را نیز یاد بگیرد.
وقتی "MAGIC" به درستی و کاملا آموزش خودرا پشت سر بگذارد، امید است که بتواند حتی پیشنهادات خودرا بصورت صوتی به پزشک عرضه نماید یا پوشش های بصری را برای هدایت بهینه دست های وی و اقدامات دقیقی که باید صورت گیرد، فراهم آورد.
علاوه بر این، این سیستم می تواند مراحل بعدی را پیشنهاد کند و نمودارهای انجام روش ها را نشان دهد، اندازه گیری ها را عرضه نماید، زمان های سپری شده را یادداشت کند و همین طور دوز داروها را تعیین کند.
نخستین آزمایش عملی MAGIC مقرر است حدود ۱۸ ماه دیگر شروع شود.
"برایان ون وورست" دانشمند شرکت "ریتون" می گوید: محیط پزشکی نظامی، چالش برانگیز و آشفته است. هدف ما برای توسعه این ابزار این است که به پرسنل پشتیبانی کمک نماییم تا بدون ایجاد اختلال در تمرکزشان، راهنمایی های لازم را دریافت نمایند.
منبع:

1401/02/19
23:20:56
0.0 / 5
84
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است