بازی لیزر تگ در ایران

دزدی ارزهای دیجیتالی ژاپن گردن كره شمالی افتاد

دزدی ارزهای دیجیتالی ژاپن گردن كره شمالی افتاد لیزر تگ: آژانس های اطلاعاتی و امنیت سایبری كره جنوبی، هكرهای كره شمالی را به سرقت بیش از ۵۳۰ میلیون دلار از بزرگ ترین مركز مبادلاتی ارز دیجیتالی در ژاپن متهم كرده اند.


به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، این روزها كه بازار ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیار داغ شده است، وب سایت ها، حساب های كاربری و پلتفرم های بسیاری برای استخراج بیت كوین یا بیت كوین ماینینگ بوجود آمده است تا بتوانند با استفاده از آنها به خرید و فروش و مبادلات تجاری كلان اقدام نمایند.

تقریبا هفته پیش بود كه اعلام گردید هكرها به یكی از بزرگ ترین مراكز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده در ژاپن تحت عنوان "كوین چك" نفوذ و حمله كرده و سرمایه ای نزدیك به ۵۳۲ میلیون دلار را به سرقت بردند.

كوین چك - یكی از بزرگترین مراكز مبادلات ارز دیجیتالی رمزنگاری شده كه در شهر توكیوی ژاپن مستقر است - اعلام نموده كه هكرها و مجرمان سایبری با نفوذ و حمله به سرورهای این مركز، ۵۳۲ میلیون دلار از سرمایه هایش را به سرقت برده اند.

مدتهاست كه بعد از هر حمله سایبری و سرقت اطلاعات مالی و محرمانه شركت های مالی، تجاری و سازمان های دولتی انگشت های افترا به سمت هكرهای تحت حمایت دولت كره شمالی به نشانه می رود هرچند كه دولت كره شمالی تمامی این اتهامات را بارها رد كرده است.

هم اكنون آژانس های اطلاعاتی و امنیت سایبری در كره جنوبی امروز، سه شنبه اعلام نموده اند كه سرمایه ۵۳۰ میلیون دلاری كه از كوین چك ژاپن به سرقت رفت، تقصیر هكرهایی است كه از جانب دولت كره شمالی به سرورها و كامپیوتر های نفوذ یافته و اطلاعات مالی و محرمانه این مركز را ربوده اند.

البته این مورد به نقل از افراد و منابع آگاهی است كه نمی خواستند نامشان فاش شود؛ مساله نفوذ هكرهای كره شمالی هنوز به صورت قطعی از جانب آژانس های امنیتی و اطلاعاتی تایید نشده است اما آنها بر این باورند كه ردپایی از هكرهای كره شمالی در این قضیه به چشم می خورد، ازاین رو احتمال سرقت ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده توسط هكرهای كره شمالی از مركز مبادلاتی كوین چك ژاپن قوت گرفته است.

براساس گفته های تحلیلگران، زمانی كه بیت كوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا كرد، ارزش آن حتی از یك دلار هم كمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام می دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می ماند.

این امر برای كشوری همچون كره شمالی كه به علت تحریم های شدید جهانی به شدت منزوی و ایزوله شده است و قادر به مبادلات قانونی ارزی و تجاری نیست، فرصت مناسبی را بوجود می آورد تا به سرمایه های هنگفتی دسترسی یابد.

بسیاری از كشورهای جهان همچون كشورهای اروپایی در تلاش هستند تا این پول بی افسار را كنترل كرده و معاملات با آن را تا حد امكان محدود كنند، چراكه آنها بر این باورند بیت كوین به تجارت های غیرقانونی و غیرمجاز همچون تجارت اسلحه، تجهیزات تروریستی، قاچاق دارو و موادمخدر دامن زده و به دلیل آنكه مقامات قضایی و پلیس نمی توانند طرفین معامله را شناسایی و ردگیری كنند، سبب سهولت آن می گردد.
1396/11/17
15:56:45
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: دیجیتال , سایبر , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
x
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است