بازی لیزر تگ در ایران

خرید و فروش میلیونی زمین در دنیاهای مجازی

خرید و فروش میلیونی زمین در دنیاهای مجازی لیزر تگ: زمین در دنیاهای مجازی که با نام متاورس شناخته می شود، در برخی از موارد به مبلغ میلیون ها دلار خرید و فروش می شود.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، اینکه قیمت املاک سر به فلک کشیده است، بر هیچ کس پوشیده نیست اما پاندمی کووید موج جدیدی از هجوم برای خرید زمین را به وجود آورده است. در حقیقت برخی از سرمایه گذاران میلیون ها دلار برای قطعات زمین در فضایی که وجود فیزیکی ندارد، پرداخت می کنند.

این قطعات زمین در دنیاهای مجازی واقع شده اند که اهل فناوری متاورس می نامند. قیمت این قطعات زمین در چند ماه گذشته و از زمانی که فیسبوک توسعه جدی فعالیت در عرصه واقعیت مجازی را اعلام نمود و حتی نام شرکت خودرا به مِتا پلتفرمز تغییر داد، حداکثر ۵۰۰ درصد بالا رفته است.

اندرو کیگل، مدیرعامل وب سایت توکنز در تورنتو که در حوزه دنیاهای مجازی و توکنهای غیرقابل معاوضه (NFT) مربوط به دارایی های دیجیتالی سرمایه گذاری می نماید، می گوید: متاورس مسیر بعدی شبکه اجتماعی است. می توانید به کارناوال بروید، به کنسرت موسیقی بروید، به موزه بروید.

در این دنیاهای مجازی افراد واقعی در قالب شخصیتهای کارتونی شکلی که آواتار نامیده می شوند و مشابه بازی ویدیویی چند نفره است، با یکدیگر تعامل می کنند. امروزه افراد می توانند بوسیله یک صفحه کامپیوتر معمولی به این دنیاها دسترسی پیدا کنند اما مِتا و شرکتهای دیگر بینش بلندمدت ساخت دنیاهای غوطه ور (ایمرسیو) ۳۶۰ درجه ای را دارند که افراد بوسیله گجتهایی مانند هدست آکیلیس شرکت مِتا می توانند به آنها دسترسی پیدا کنند.

طبق گزارش اخیر شرکت "گری اسکیل"، دنیای دیجیتالی می تواند به کسب و کاری به ارزش یک تریلیون دلار در آینده نزدیک رشد کند.

شرکت کیگل بتازگی ۲.۵ میلیون دلار برای خرید یک قطعه زمین در دسنترا لَند که یکی از متاورسهای محبوب است، هزینه کرد. مدیرعامل این شرکت می گوید قیمتها در چند ماه گذشته ۴۰۰ تا ۵۰۰ درصد بالا رفته اند.

یک متاورس جذاب دیگر سندباکس است که در آن شرکت توسعه املاک مجازی Republic Realm حدود ۴.۳ میلیون دلار برای یک قطعه زمین هزینه کرده است. جانین یوریو، مدیرعامل این شرکت به شبکه سی ان بی سی اظهار داشت: شرکتش سال قبل ۱۰۰ جزیره خصوصی مجازی را هر یک به مبلغ ۱۵ هزار دلار فروخته است و الان این جزیره ها هر کدام حدود ۳۰۰ هزار دلار خرید و فروش می شوند که مشابه میانگین قیمت خانه در آمریکاست.

به گفته کیگل، درست مانند املاک در دنیای واقعی، در متاورس هم موقعیت مکانی اهمیت دارد. وقتی برای اولین بار به متاورس می روید، بخشهایی هستند که افراد در آنها تجمع می کنند و مسلما این بخشها ارزش بیشتری از بخشهایی دارند که رویدادی در آنجا برگزار نمی گردد. مطمئنا قسمتهای پرترافیک سرمایه گذاری بیشتری را جذب می کنند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، مدیرعامل شرکت Republic Realm اظهار نمود: خرید زمین در متاورس کاملا ساده است و می تواند بوسیله پلت فرم یا یک سازنده انجام گیرد. سرمایه گذاران زمینشان را می سازند و آنرا تعاملی می کنند. اما در عین حال هشدار داد سرمایه گذاری در املاک دیجیتالی کسب وکار پرریسکی است و اظهار نمود: شما باید تنها پولی را هزینه کنید که آماده از دست دادنش هستید. این داراییها مبتنی بر بلاک چین هستند و همانطور که می دانیم، رمزارزها به شدت نوسان دارند اما از طرف دیگر ممکنست سوددهی زیادی داشته باشند.

منبع:

1400/10/26
12:40:40
0.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است