بازی لیزر تگ در ایران

گوشیهای سامسونگ در خطر حملات جاسوسی و هك

گوشیهای سامسونگ در خطر حملات جاسوسی و هك سامسونگ در کوشش برای ترمیم چندین باگ در تلفنهای هوشمند خود است که می توانند به هکرها اجازه دهند از کاربران جاسوسی کرده و در بعضی موارد کنترل سیستم آنها را به دست بگیرند.به گزارش لیزر تگ به نقل از ایسنا، این حفره ها توسط سرگی توشین، موسس شرکت امنیت سایبری اُوِرسکیورد افشا شده اند که مدعی است بیشتر از دهها مورد صدمه پذیری از این دست وجود دارد که شدتهای متفاوتی دارند.

در حالی که برخی از این صدمه پذیریها خطر کمتری داشته و به هکرها امکان می دهند پیامکهای دستگاه هدف گیری شده را به سرقت ببرند، بعضی دیگر خطرناکتر هستند و اغلب نیازی به اقدامی از جانب کاربر ندارند و می توانند به هکرها اجازه دهند فایلهای آربیتاری را دستکاری کنند.

به دلیل جدی بودن این صدمه پذیریها و این حقیقت که حداکثر دو ماه زمان می برد تا سامسونگ وصله ای برای حفره های امنیتی منتشر کند، هر دو طرف درباره جزئیات بیشتر در ارتباط با این صدمه پذیریها سکوت اختیار کرده اند ازاین رو مشخص نیست کدام دستگاهها یا نسخه های سیستم عامل اندروید تحت تأثیر این مشکلات قرار می گیرند.

توشین بیشتر از دهها صدمه پذیری در دستگاههای سامسونگ شناسایی کرده که چندین مورد آنها در ارتباط با اپلیکیشنهای از پیش نصب شده (Bloatware) بوده و در موارد دیگر اپلیکیشنهای شخص ثالثی را شناسایی کرد که می توانند اجازه های ادمین دستگاه را به دست آورده و اپلیکیشنهای دیگر را حذف نمایند.

به کاربران سفارش می شود نرم افزار دستگاهشان را به صورت مرتب بروزرسانی کنند. برای این منظور می توانند به قسمت تنظیمات و بروزرسانی نرم افزار مراجعه نموده و بروزرسانی های جدید را چک کنند. اگر بروزرسانی وجود داشته باشد، در صفحه دستگاه نمایش داده خواهد شد.

بر اساس گزارش تِک رادار، مشکل اندروید این است که برخلاف نرم افزار اپل، یک سیستم عامل کد باز است که تولیدکنندگان مختلف نگاههای متفاوتی برای فرایند بروزرسانی آن دارند. سرعت ترمیم صدمه پذیریها به سازنده دستگاه و سیاست پشتیبانی وی بستگی دارد و از تولیدکننده ای به تولیدکننده دیگر متفاوت می باشد.

تا سال ۲۰۱۹ همه مدل های گلکسی سامسونگ با به روزرسانیهای امنیتی به مدت چهار سال پشتیبانی شده اند.

منبع:

1400/03/24
09:00:23
0.0 / 5
646
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است