بازی لیزر تگ در ایران

23 شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند

23 شتاب دهنده در حوزه صادرات زیست فناوری فعالیت می نمایند معاونت علمی و فناوری اعلام نمود ۲۳شتابدهنده در حوزه زیست فناوری با هدف توسعه صادرات شکل گرفته است.به گزارش لیزر تگ به نقل از معاونت علمی و فناوری، با حمایت معاونت علمی و فناوری ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های در رابطه با زیست فناوری شکل گرفته است تا روند توسعه این فناوری را شتاب دهد.
زیست فناوری یکی از عرصه های توسعه یافته علمی و فناورانه در کشور است و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری بارها بر توانمندی بالای دانشمندان کشورمان در این عرصه در سطح منطقه و جهان تاکید کرده است. این توانمندی ها حاصل تلاشی است که در زیست بوم فناوری و نوآوری و به یاری متخصصان و اندیشمندان جوان کشور اتفاق افتاده است.
یکی از ارکان اصلی این زیست بوم، شکل گیری شتاب دهنده هایی است که نقشی اثرگذار در توسعه یافتگی علوم و فناوری ها در کشور دارند و مسیر را برای حرکت شرکتهای دانش بنیان و فناور و تجاری سازی ایده ها و محصولات هموار می کنند. حوزه زیست فناوری هم با ایجاد ۲۳ شتاب دهنده فعال در این عرصه روندی رو به رشد را تجربه کرده است.
در حال حاضر ۲۳ شتاب دهنده در حوزه های مواد اولیه دارویی، داروهای زیستی و پیشرفته، واکسن، کشاورزی، صنایع غذایی، آرایشی و بهداشتی، پروبیوتیک و تجهیزات پزشکی فعالیت می نمایند. این شتاب دهنده ها چند سالی است که سهم ویژه ای در توسعه یافتن زیست فناوری در کشور دارند.
این تلاش ها نتیجه ای دیگری هم برای کشور دارد و آن هم کسب مقام نخست در منطقه و دوازدهم در سطح جهان و صادرات بیشتر از ۶۰ درصدی شرکتهای دانش بنیان حوزه زیستی است.


منبع:

1400/03/10
11:50:15
0.0 / 5
507
تگهای خبر: شركت , فناوری , متخصص , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است