بازی لیزر تگ در ایران

ابررایانه مریم میرزاخانی ظرف یكسال آینده ایجاد می شود

ابررایانه مریم میرزاخانی ظرف یكسال آینده ایجاد می شود وزیر ارتباطات از ساخت ابررایانه مریم میرزاخانی در کشور اطلاع داد و اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت این ابررایانه برای تأمین زیر ساخت های هوش مصنوعی از امروز شروع می شود.به گزارش لیزر تگ به نقل از مهر، محمد جواد آذری جهرمی در مراسم رونمایی از ابررایانه سیمرغ که امروز یکشنبه ۲۶ اردیبهشت در دانشگاه امیرکبیر برگزار شد ضمن اشاره به کاربردهای ابررایانه ها در حوزه های مختلف علمی، تصریح کرد: دختران ایرانی در عرصه توسعه توسعه فناوری اطلاعات در این سال ها زحمات زیادی کشیدند و در حوزه آی سی تی، بالاترین نرخ مشارکت را بانوان داشتند ولی کمتر دیده شدند.
وزیر ارتباطات اضافه کرد: به احترام تلاش آنها با تصمیم جمعی که گرفته شده است، عملیات اجرایی ساخت ابررایانه بعدی جمهوری اسلامی ایران را برای تأمین زیر ساخت های هوش مصنوعی از امروز آغاز می نماییم.
وی اضافه کرد: این ابررایانه ۱۰۰ برابر سیمرغ ظرفیت خواهد داشت و به پاس قدردانی از تلاش دختران ایرانی در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات، نام این ابررایانه را به نام دانشمند ایرانی مریم میرزاخانی «ابررایانه مریم» نام گذاری کردیم.
جهرمی ضمن اشاره به این که برای ساخت این ابررایانه تأمین اعتبار انجام شده است، اظهار داشت: از امروز توسط پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات عملیات اجرایی ساخت این ابررایانه پیگیری می شود و باید ظرف مدت یکسال به سرانجام برسد و خدمات دهی خویش را به فعالان بخش آی سی تی آغاز کند.
وی در تشریح جزئیات ساخت این ابررایانه در جمع خبرنگاران هم اظهار داشت: جهت راه اندازی «سوپرکامپیوتر مریم» برای مجموعه های توانمند کشور فراخوانی منتشر خواهد شد و توانمندی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی در این حوزه مورد ارزیابی قرار می گیرد.
وزیر ارتباطات با بیان این مطلب که سرمایه گذاری این طرح از جانب وزارت ارتباطات انجام می شود، اظهار داشت: بر مبنای فراخوان انتشار یافته، عملیات اجرایی این ابررایانه در یکی از دانشگاه های کشور اجرایی می شود.


منبع:

1400/02/27
08:50:49
0.0 / 5
425
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱

لیزر تگ

لیزر و بازی

lazertag.ir - حقوق مادی و معنوی سایت لیزر تگ محفوظ است